fbpx

Sposób na elektryzowanie się włosów

elektryzowanie się włosów przy czesaniu

Sposobem na elektryzowanie się włosów jest właściwa pielęgnacja. Znaczenie mają zarówno zabiegi, jak i kosmetyki, których używamy. Co powoduje elektryzowanie się włosów? Głównym powodem jest ich przesuszenie – niewłaściwie pielęgnowane, stają się suche i łamliwe. Nie służy im też suche powietrze ogrzewanych i klimatyzowanych pomieszczeń. W końcu, włosy nie lubią suszenia gorącym powietrzem. Zobacz jak dbać o włosy, aby zapobiec ich elektryzowaniu się.

Jakie są przyczyny elektryzowania się włosów?

Zjawisko elektryzowania się włosów zawdzięczamy prawom fizyki. Kiedy dodatnio naładowane włosy mają kontakt z syntetycznymi, dodatnio naładowanymi materiałami – ręcznikiem, ubraniami, czapką — wnikają do nich cząsteczki naładowane dodatnio. Podobny proces obserwujemy przy intensywnym szczotkowaniu. Ma wtedy miejsce zjawisko odpychania się ładunków. Stąd efekt unoszenia się pojedynczych włosów, czyli ich elektryzowanie się. Z drugiej strony, włosy przylegają do ujemnie naładowanych materiałów.

Problem z włosami nasila się zwykle zimą. Noszenie czapki sprzyja bowiem elektryzowaniu się włosów. Z drugiej strony, okrycie głowy może powodować przegrzewania się skóry i nasilenie przetłuszczania się włosów. Jeśli chcesz znać naszą opinię, lepiej wybrać czapkę. Przebywanie na dworze bez nakrycia głowy powoduje, że włosy się osłabiają i stają bardziej podatne na uszkodzenia, a tego nikt nie chce.

Jak zapobiec elektryzowaniu się włosów?

Włosy suche i zniszczone są narażone na elektryzowanie bardziej niż normalne.  Chcąc temu  zapobiec, należy dbać o ich właściwe nawilżenie – radzi nasz ekspert – trycholog Joanna Żak. Dbajmy więc o przestrzeganie zasad prawidłowej pielęgnacji i odpowiedni poziom nawilżenia włosów.

Jak myć włosy, aby się nie elektryzowały?

Głowę myjemy tak często, jak potrzeba. Używamy delikatnych szamponów o neutralnym pH, najlepiej bez silikonów. Woda powinna być letnia, by dodatkowo nie otwierać łuski włosa. Wybierajmy szampony nawilżające. Dla poprawienia ogólnej kondycji włosów i skalpu warto stosować peelingi do skóry głowy.

Jaką odżywkę wybrać?

Regularne używanie delikatnych odżywek, dostosowanych do kondycji włosa, w przypadku bardzo zniszczonych włosów przydadzą się olejki. Pamiętajmy o dobrym spłukaniu odżywki, nakładamy ją kilka cm od skóry głowy.

Jak suszyć włosy, aby zapobiec elektryzowaniu?

Nie wychodzimy z domu z wilgotnymi włosami, należy wysuszyć je dokładnie. Unikamy energicznego wycierania ręcznikiem. Suszymy chłodniejszym nawiewem, wtedy włosy będą gładkie i elastyczne. Pomoże także suszarka z opcją jonizacji.

Jak zapobiec elektryzowaniu włosów podczas czesania?

Wybieramy szczotki z naturalnych materiałów, warto używać drewnianych grzebieni o szerokim rozstawie ząbków. Pomoże zaaplikowanie mgiełek czy olejków o działaniu antystatycznym.

Jakie kosmetyki do stylizacji?

Użycie na włosy delikatnych kosmetyków do stylizacji dociąży je i zabezpieczy przed przesuszeniem. Dostosujmy ilość produktu do rodzaju włosów. Zbyt wiele żelu czy pianki może dać efekt obciążenia. Polecamy użycie lakieru do włosów.

Pamiętajmy też, by dbać o odpowiednią temperaturę powietrza i wilgotność w pomieszczeniach. Dobrze jest użyć nawilżacza, gdy powietrze jest za suche.

Co na elektryzowanie się włosów?

Dla ujarzmienia elektryzujących się kosmyków polecamy serię O’right Bamboo – nawilżający szampon i odżywkę. Kosmetyki te są dedykowane do pielęgnacji włosów suchych i zniszczonych. Ekstrakt z bambusa działa jak naturalny środek nawilżający. Dzięki niemu i najwyższej jakości roślinnym składnikom, kosmetyki O’right pomagają zapanować nad elektryzującymi się włosami, przywracają im blask i gładkość.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *