06 / 25 / 2018

Zbilansowana dieta dla mocnych i lśniących włosów!

Sekret mocnych i lśniących włosów to zbilansowana dieta. Jakie produkty należy włączyć do diety, aby Twoje włosy były piękne?  Jednym z warunków, który pozwala cieszyć się pięknymi, mocnymi włosami jest odpowiednio zbilansowany jadłospis. Kondycja Twoich włosów w dużej mierze zależy od dostarczanych wraz z dietą składników odżywczych. Włosy magazynują nie tylko białko, ale także w dużych ilościach minerały, takie jak np. krzem, cynk czy magnez. Stan włosów jest doskonałym odbiciem kondycji organizmu.

Kluczowy wpływ na kondycję włosów mają trzy grupy składników odżywczych:
• aminokwasy siarkowe (cysteina i metionina),
• witaminy (zwłaszcza z grupy B, A i E)
• minerały (cynk, miedź, żelazo i krzem).

W jaki sposób składniki odżywcze wpływają na kondycję włosów?

Włosy zbudowane są w 97 % z białka – keratyny, która składa się z aminokwasów metioniny i cysteiny. Aminokwasy te pełnią więc rolę budulcową dla włosów. Znajdziemy je w takich produktach jak: mięso, jaja, ryby, drób, a także niektóre warzywa strączkowe i nasiona.

Witaminy A i B6 wspomagają wzrost włosów oraz chronią je przed chorobami i niekorzystnym działaniem czynników zewnętrznych. Pozostałe witaminy z grupy B zapobiegają łojotokowi, ograniczając przetłuszczanie się włosów, a witamina E wspomaga zaopatrzenie w składniki odżywcze mieszków włosowych. Witaminy z gruby B znajdziemy produktach pełnoziarnistych, kaszach, płatkach np. owsianych. Witamina A występuje natomiast w wielu warzywach i owocach, a także przede wszystkim w wątróbce.

Żelazo i cynk są konieczne dla procesu wzrostu i wzmacniania włosa, a niedobór miedzi powoduje, że włosy tracą sprężystość. Źródłem żelaza są głównie produkty pochodzenia zwierzęcego oraz szczaw, botwinka. Cynk z kolei znajdziesz w wątrobie cielęcej, wieprzowej, migdałach, kaszy gryczanej oraz gorzkiej czekoladzie.

Krzem, który jest absolutnie niezbędny do tworzenia mocnych i połyskujących włosów znajdziemy w mięsie, a także w warzywach i owocach. Miedź działa wzmacniająco na włosy. Jej niedobór objawia się zmianami strukturalnych we włosach. Znajduje się w owocach morza, warzywach strączkowych, awokado, kiwi.

Gdzie szukać problemu, gdy wypadają Ci włosy?
Często osoby z nieprawidłowo funkcjonującą tarczycą dotykają problemy z wypadaniem włosów – warto więc wykonywać profilaktyczne badania. Dodatkowo przyczyną tej dolegliwości mogą być niedobory żelaza. W tym przypadku należy włączyć do diety podroby, które są niezwykle bogate w żelazo. Polecam również pić koktajle zawierające zieloną pietruszkę.

Istotną kwestią jest również zadbanie o odpowiednią ilość kwasu solnego w Twoim żołądku. Jeżeli jest go zbyt mała ilość to pH żołądka podnosi się, co znacznie utrudnia strawienie mięsa, będącego źródłem żelaza. Aby poprawić zakwaszenie żołądka, wypij 15 minut przed posiłkiem pół szklanki wody z sokiem z połówki cytryny bądź 2 łyżkami ekologicznego octu jabłkowego przed każdym posiłkiem białkowym.
Podsumowując, pamiętaj o tym, że prawidłowo skomponowana dieta ma świetny wpływ nie tylko na nasze zdrowie, samopoczucie ale także na stan naszych włosów. Aby Twoje włosy były piękne, mocne i lśniące Twoja dieta musi być zbilansowana i bogata w wyżej wymienione składniki odżywcze.

 

Nasza wskazówka: Pamiętaj o właściwym doborze kosmetyków pielęgnacyjnych do potrzeb skóry głowy oraz o regularnym oczyszczaniu. Dostarczanie wartościowych składników od wewnątrz powinno iść w parze ze stosowaniem preparatów odżywczych z zewnątrz. Wypróbuj lotiony i toniki oparte o wyciągi organiczne.

Tagi

Facebook

Legenda

PROFESJONALNE KOSMETYKI DO WŁOSÓW – w zgodzie z naturą, skutecznie, zdrowo, bezpiecznie.
Wraz ze wzrostem świadomości na temat zdrowego stylu życia, czyli zdrowego odżywiania, aktywności fizycznej, dbania o środowisko naturalne, rośnie znaczenie świadomej konsumpcji. Coraz ważniejsze staje się to, jakich kosmetyków używamy na co dzień. profesjonalne, naturalne, kosmetyki to oferta dla osób, które cenią jakość, czyste i bezpieczne składy, szukają zdrowej i skutecznej odpowiedzi na problemy z włosami i skórą głowy. To także jedyna alternatywa dla produktów chemicznych. Na obecnym rynku kosmetycznym trudno jest uniknąć chemii w kosmetykach, dlatego też coraz częściej poszukujemy takich miejsc, gdzie oferowane są eko produkty, dokładnie czytamy etykiety i sprawdzamy, czy zawarte są w nich szkodliwe substancje.

Nasze produkty przeszły długą drogę selekcji i testów, aby spełnić najwyższe wymagania jakości i czystości składników. Wszyscy też zdajemy sobie sprawę, że codzienny kontakt z chemią w kosmetykach może osłabić naturalną barierę skóry i umożliwić zwiększenie wchłaniania substancji. Dlatego też my oferujemy profesjonalne produkty oparte o naturalne i certyfikowane składniki, zdrowe i bezpieczne, stworzone z troską o środowisko naturalne. To idealna odpowiedź na  potrzebę świadomego dbania o naturalne piękno przy pomocy organicznych kosmetyków w Zielonych Salonach.

ORGANICS BEAUTY CONCEPT S.C.

ul. Leonida Teligi 5/8 02-777 Warszawa