09 / 24 / 2018

Wypadanie włosów jesienią. Czy da się temu zapobiec?

wypadanie włosów na jesień

Czy wypadanie włosów jesienią jest normalne?

Za sezonowe wypadanie włosów po letnich porach odpowiadają hormony. Największe znaczenie w tym przypadku ma hormon estrogen, który wiosną i latem jest widzialny w większej ilości z powodu słońca, natomiast w zimniejszych porach roku jest znacznie ograniczony.

Jesień jest okresem przejściowym, kiedy zmienia się całkowicie pogoda, otoczenie, a także skóra głowy. Po lecie skóra głowy potrzebuje solidnej dawki nawilżenia a nasze ciało odpowiednich składników odżywczych i witamin.

Czym objawia się słaby stan organizmu?

  • Łamliwość paznokci
  • Problemy z cerą
  • Nadmierne wypadanie włosów

Warto zaobserwować czy takie objawy występują również u nas. Czasami problem bywa tak poważny, że jedynym słusznym wyjściem jest wizyta u lekarza trychologa. Wypadnie włosów jesienią może być także spowodowane błędami w pielęgnacji włosów i skóry głowy.

Kilka porad, aby powstrzymać wypadanie włosów:

  • Skóra głowy – regularnie wykonuj peelingi skóry głowy, myj włosy naturalnymi preparatami i dbaj o odpowiednie nawilżenie.
  • Zbilansowana dieta – wiele osób nie zdaje sobie sprawy z faktu, że dieta również ma wpływ na wypadanie włosów. Okres jesienny niestety nie jest zbyt przychylny dla naszego organizmu. Częste infekcje oraz przeziębienia osłabiają go. Jest to przyczyna wielu niedoborów witamin, między innymi: cynku, żelaza oraz witaminy A. Warto więc zadbać o to, aby w tym okresie wzbogacić dietę o nienasycone kwasy tłuszczowe (np. oliwa z oliwek, pestki słonecznika, pestki dyni). Zaleca się także stosowania białka ryb co najmniej dwa razy w tygodniu.

Dowiedz się więcej na –> click

  • Nawilżenie – po umyciu włosów użyj lekkiej odżywki, następnie zwilż włosy mgiełką Green Tea oraz użyj maski odżywczo-nawilżającej z keratyną i aloesem. Na jesień warto wybrać się do salonu kosmetycznego i zafundować sobie organiczny zabieg bambusowy. W okresie jesiennym pamiętaj, aby nawilżać nie tylko włosy, ale również skórę głowy.
  • Skróć włosy o kilka centymetrów – dzięki takiemu zabiegowi, włosy uzyskają lekkość i staną się wzmocnione. Dodatkowo przy myciu włosów można wykonać masaż skóry głowy, dzięki niemu poprawie ulegnie ukrwienie skóry głowy oraz wzmocnią się cebulki.
  • Uszkodzenia mechaniczne – ostatnim nawykiem, który warto zmienić jest zmniejszenie częstotliwości używania suszarki, prostownicy oraz lokówki. Jeśli musimy użyć suszarki zaleca się aby użyć chłodnego nawiewu.

Nasza wskazówka: Sprawdź produkty na wypadanie włosów jesienią –> click 

Tagi: , , , , , , ,

Tagi

Facebook

Legenda

PROFESJONALNE KOSMETYKI DO WŁOSÓW – w zgodzie z naturą, skutecznie, zdrowo, bezpiecznie.
Wraz ze wzrostem świadomości na temat zdrowego stylu życia, czyli zdrowego odżywiania, aktywności fizycznej, dbania o środowisko naturalne, rośnie znaczenie świadomej konsumpcji. Coraz ważniejsze staje się to, jakich kosmetyków używamy na co dzień. profesjonalne, naturalne, kosmetyki to oferta dla osób, które cenią jakość, czyste i bezpieczne składy, szukają zdrowej i skutecznej odpowiedzi na problemy z włosami i skórą głowy. To także jedyna alternatywa dla produktów chemicznych. Na obecnym rynku kosmetycznym trudno jest uniknąć chemii w kosmetykach, dlatego też coraz częściej poszukujemy takich miejsc, gdzie oferowane są eko produkty, dokładnie czytamy etykiety i sprawdzamy, czy zawarte są w nich szkodliwe substancje.

Nasze produkty przeszły długą drogę selekcji i testów, aby spełnić najwyższe wymagania jakości i czystości składników. Wszyscy też zdajemy sobie sprawę, że codzienny kontakt z chemią w kosmetykach może osłabić naturalną barierę skóry i umożliwić zwiększenie wchłaniania substancji. Dlatego też my oferujemy profesjonalne produkty oparte o naturalne i certyfikowane składniki, zdrowe i bezpieczne, stworzone z troską o środowisko naturalne. To idealna odpowiedź na  potrzebę świadomego dbania o naturalne piękno przy pomocy organicznych kosmetyków w Zielonych Salonach.

ORGANICS BEAUTY CONCEPT S.C.

ul. Leonida Teligi 5/8 02-777 Warszawa