03 / 8 / 2018

Porada trychologiczna w salonie fryzjerskim

Trycholog to specjalista, który zajmuje się problemami z włosami i skórą głowy. W krajach anglosaskich w każdym profesjonalnym salonie fryzjerskim zatrudniony jest specjalista trycholog. Dzięki jego pracy klienci salonu otrzymują profesjonalną usługę skierowaną na włosy, ale przede wszystkim na skórę głowy.

Włosy są tworem martwym i wiadomym jest, że zniszczonego i uszkodzonego włosa nie da się “naprawić”. Jeśli jednak zadbamy o kondycję nowo odrastającego włosa, nauczymy się prawidłowej pielęgnacji, przy pomocy mikrokamery specjalista dobierze odpowiednie kosmetyki do skóry głowy i włosów, wtedy będziemy mogli cieszyć się pięknymi, zdrowymi włosami.

Obserwujemy, że rynek usług trychologicznych w naszym kraju intensywnie się rozwija i w niedalekiej przyszłości w większości salonów fryzjerskich będzie pracowała osoba wyszkolona w dziedzinie trychologii. Ważne jest, by trafić do takiego salonu, gdyż  to właśnie fryzjer jest osobą “pierwszego kontaktu” ze skórą głowy klienta. To właśnie fryzjer jest w stanie zauważyć, że na skórze głowy rozwija się stan chorobowy – łuszczyca, łupież tłusty, łojotokowy, suchy, kosmetyczny oraz wiele innych schorzeń.  Umiejętności trychologiczne przychodzą z pomocą, by nauczyć klienta radzić sobie z takimi przypadkami. W obrazie mikrokamery można rozpoznać konkretne schorzenie, “pokierować” kuracją  salonową i domową, a jeśli problem jest poważniejszy zasugerować wizytę u specjalisty. Można również zastosować celowaną trichoterapię dobraną do problemu skóry głowy, a dobry specjalista doradzi też w przypadku właściwego odżywiania przy danym schorzeniu czy też suplementacji.

Nasza wskazówka: warto szukać takich prestiżowych miejsc, gdzie będziemy czuć, że jesteśmy w rękach profesjonalisty, który nie tylko zadba o martwą strukturę włosa, ale też pomoże znaleźć rozwiązanie na uciążliwy problem ze skórą głowy i nadmierną utratą włosów. W Zielonych Salonach Organics Beauty są dostępne takie usługi oraz  kosmetyki bazujące na organicznych wyciągach, które pomagają rozwiązać te problemy.

 

Tagi: , , , , , , , ,

Tagi

Facebook

Legenda

PROFESJONALNE KOSMETYKI DO WŁOSÓW – w zgodzie z naturą, skutecznie, zdrowo, bezpiecznie.
Wraz ze wzrostem świadomości na temat zdrowego stylu życia, czyli zdrowego odżywiania, aktywności fizycznej, dbania o środowisko naturalne, rośnie znaczenie świadomej konsumpcji. Coraz ważniejsze staje się to, jakich kosmetyków używamy na co dzień. profesjonalne, naturalne, kosmetyki to oferta dla osób, które cenią jakość, czyste i bezpieczne składy, szukają zdrowej i skutecznej odpowiedzi na problemy z włosami i skórą głowy. To także jedyna alternatywa dla produktów chemicznych. Na obecnym rynku kosmetycznym trudno jest uniknąć chemii w kosmetykach, dlatego też coraz częściej poszukujemy takich miejsc, gdzie oferowane są eko produkty, dokładnie czytamy etykiety i sprawdzamy, czy zawarte są w nich szkodliwe substancje.

Nasze produkty przeszły długą drogę selekcji i testów, aby spełnić najwyższe wymagania jakości i czystości składników. Wszyscy też zdajemy sobie sprawę, że codzienny kontakt z chemią w kosmetykach może osłabić naturalną barierę skóry i umożliwić zwiększenie wchłaniania substancji. Dlatego też my oferujemy profesjonalne produkty oparte o naturalne i certyfikowane składniki, zdrowe i bezpieczne, stworzone z troską o środowisko naturalne. To idealna odpowiedź na  potrzebę świadomego dbania o naturalne piękno przy pomocy organicznych kosmetyków w Zielonych Salonach.

ORGANICS BEAUTY CONCEPT S.C.

ul. Leonida Teligi 5/8 02-777 Warszawa