05 / 29 / 2018

Rozdwojone końcówki włosów. Jak sobie z tym radzić?

Rozdwojone końcówki włosów

Rozdwojone końcówki włosów są powszechnym problemem. Zniszczone włosy należy odpowiednio odżywiać oraz co jakiś czas podcinać. Pomocny w tej kwestii będzie dobry fryzjer, zestaw witamin, odżywczy olejek do włosów, a także odpowiednia dieta.

Dlaczego końcówki włosów się rozdwajają?

Istnieje wiele powodów, dlaczego nasze włosy ulegają zniszczeniu, jednak zawsze wpływ na to mamy my sami. Do najczęstszych przyczyn rozdwajania się włosów należą:

 • Prostownica, lokówki, suszarki,
 • Chemiczne środki (np. częste zabiegi koloryzacji),
 • Zmiana temperatury,
 • Niewłaściwe rozczesywanie,
 • Niska jakość kosmetyków do pielęgnacji,
 • Niewłaściwe nakrycie głowy,
 • Szorstka pościel.

To wszystko sprawia, że nasze końcówki zaczynają się rozdwajać, łamać oraz sypać z głowy. Jak więc poradzić sobie z suchymi i zniszczonymi włosami? Czy jedynym wyjściem jest ścięcie włosów na krótko? Niekoniecznie.

Kilka skutecznych sposobów na rozdwajające się końcówki:

 • Regularne nawilżanie włosów,
 • Nakładanie odpowiednich maseczek,
 • Regularne wizyty u fryzjera (podcinanie końcówek, nawet kiedy zapuszczasz włosy),
 • Ogranicz suszenie włosów i stylizację na gorąco

Nasze włosy bardzo nie lubią gorącego powierza oraz wody. Zaleca się, aby nie myć włosów ciepłą wodą, lepsza będzie letnia, a do ostatniego płukania należy użyć chłodnej wody. Dlaczego? Taki zabieg sprawi, że łuski włosów będą domknięte, a końcówki znacznie mniej narażone na zniszczenia. Nie można również suszyć włosów zaraz po umyciu, kiedy są jeszcze bardzo mokre. Proces suszenia trwa dłużej a włosy się bardziej niszczą. Podczas procesu suszenia włosy należy suszyć zgodnie i z kierunkiem wzrostu, nigdy „pod włos”!!

Zaleca się również suszenie z odległości co najmniej 15 cm. Nawiew w suszarce zaleca się ustawić na najniższą możliwą temperaturę. Wysoka powoduje „otworzenie” łuski włosa, co oznacza podatność na zniszczenia a w efekcie rozdwojone końcówki. Warto raz na jakiś czas zrobić wakacje od suszarki i poczekać aż wyschną same.

Niestety zdarza się, że naszych końcówek  nie da się już uratować. Nie pozostaje nic innego jak wizyta u fryzjera, który dobierze odpowiedni zabieg oraz wykona dobre cięcie. Warto pamiętać, że profesjonalne cięcie ostrymi nożyczkami pozwoli ostatecznie pozbyć się problemu.

Zbilansowana dieta

Warto również pamiętać nie tylko o samym odżywianiu i nawilżaniu włosów, ale także o zdrowym odżywianiu. Prawidłowa dieta ma świetny wpływ nie tylko na nasze samopoczucie, ale także na stan naszych włosów, skóry oraz paznokci. Aby włosy były lśniące i zdrowe warto wzbogacić dietę o produkty zawierające witaminę B, witaminę A, E, żelazo, cynk oraz miedź. Wato zaopatrzyć się także w gotowe suplementy zawierające skrzyp.

Nasza wskazówka:  Wybieramy odpowiednio dobrany olejek do pielęgnacji włosów zniszczonych. Odżywcze olejki do pielęgnacji włosów opracowane są na bazie wyselekcjonowanych składników, które regenerują łuski włosów, przywracając im sprężystość i połysk. Dzięki innowacyjnej technologii mikronów, łatwo się wchłaniają, nie pozostawiają uczucia przetłuszczenia. Pozostawiają włosy aksamitnie gładkie, miękkie i jedwabiste, mają piękny, subtelny zapach, który rozpieszcza zmysły.

Tagi: , , , , ,

Tagi

Facebook

Legenda

PROFESJONALNE KOSMETYKI DO WŁOSÓW – w zgodzie z naturą, skutecznie, zdrowo, bezpiecznie.
Wraz ze wzrostem świadomości na temat zdrowego stylu życia, czyli zdrowego odżywiania, aktywności fizycznej, dbania o środowisko naturalne, rośnie znaczenie świadomej konsumpcji. Coraz ważniejsze staje się to, jakich kosmetyków używamy na co dzień. profesjonalne, naturalne, kosmetyki to oferta dla osób, które cenią jakość, czyste i bezpieczne składy, szukają zdrowej i skutecznej odpowiedzi na problemy z włosami i skórą głowy. To także jedyna alternatywa dla produktów chemicznych. Na obecnym rynku kosmetycznym trudno jest uniknąć chemii w kosmetykach, dlatego też coraz częściej poszukujemy takich miejsc, gdzie oferowane są eko produkty, dokładnie czytamy etykiety i sprawdzamy, czy zawarte są w nich szkodliwe substancje.

Nasze produkty przeszły długą drogę selekcji i testów, aby spełnić najwyższe wymagania jakości i czystości składników. Wszyscy też zdajemy sobie sprawę, że codzienny kontakt z chemią w kosmetykach może osłabić naturalną barierę skóry i umożliwić zwiększenie wchłaniania substancji. Dlatego też my oferujemy profesjonalne produkty oparte o naturalne i certyfikowane składniki, zdrowe i bezpieczne, stworzone z troską o środowisko naturalne. To idealna odpowiedź na  potrzebę świadomego dbania o naturalne piękno przy pomocy organicznych kosmetyków w Zielonych Salonach.

ORGANICS BEAUTY CONCEPT S.C.

ul. Leonida Teligi 5/8 02-777 Warszawa