03 / 29 / 2018

Czy warto oczyszczać skórę głowy?

Oczyszczanie skóry głowy to zabieg niedoceniany, a przecież o konieczności wykonywania peelingu twarzy i ciała wie chyba każda kobieta. Oczyszczone z martwego naskórka, zanieczyszczeń środowiskowych, depozytu kosmetycznego ciało zdecydowanie lepiej absorbuje składniki aktywne z preparatów. Tym samym daje to lepsze efekty terapeutyczne. Po dermabrazji twarzy i ciała czujemy że nasza skóra jest gładsza, bardziej miękka, jędrniejsza, pory są oczyszczone a wypryski zmniejszone. Po wykonaniu zabiegu kosmetyki nakładane później lepiej działają. Taka sama sytuacja ma miejsce na skórze głowy. Aby absorpcja składników aktywnych z szamponów, toników, serum była skuteczna, mieszki włosowe muszą być „otwarte”. Zdajemy sobie jednak sprawę,  że niestety często zabieg ten jest pomijany.

Nasza skóra to nasza naturalna bariera ochronna. Blokuje dostawanie się do wnętrza naszego ciała obcych substancji, niestety nie rozróżnia, które są dobre a które złe. We wszystkich dobrych gabinetach kosmetycznych przed wykonaniem zabiegu aplikowany jest peeling, aby oczyścić i ułatwić wniknięcie składników aktywnych.

Na skórze głowy mamy około 80,000 – 120,000 mieszków, daje nam to ogromny potencjał do wprowadzenia aktywnych preparatów w głąb skóry uzyskując pozytywny efekt terapeutyczny. Osiągniemy go jednak tylko wtedy, gdy skóra głowy będzie pozbawiona depozytu blokującego działanie kosmetyku. Oczyszczanie skóry głowy powinno być sztandarowym zabiegiem w każdym salonie fryzjerskim i trychologicznym.

Częstotliwość oraz rodzaj zastosowanego peelingu dobieramy po wcześniejszej obserwacji skóry głowy w obrazie z mikrokamery. Bardzo ważne jest określenie,jaki rodzaj produktu zastosujemy, peelingi enzymatyczne dedykujemy skórze płytko unaczynionej, suchej, odwodnionej, wrażliwej, łojotokowej. Mechaniczne natomiast skórom grubszym,  normalnym, ze znacznie nadbudowaną warstwa keratyny. Istotne jest również to, jaki kosmetyk zastosujemy. Szukajmy produktów organicznych, zawierających w swoim składzie w większości składniki naturalne. Jest to ważne gdyż przez oczyszczone ujścia mieszków do wnętrza organizmu dostanie się to, co jest zawarte w peelingu. Powinny być to tylko przyjazne i nieszkodliwe składniki.

Regularne i prawidłowe oczyszczanie skóry głowy pozwala na dłużej zachować świeżość włosów. Ułatwia wnikanie składników aktywnych, co skutkuje odrostem mocnych i zdrowych włosów. Zmniejsza również przetłuszczanie się skóry głowy oraz jej przesuszenie, a także niweluje łuskę łuszczycową, łupież tłusty, suchy i kosmetyczny. Przywraca naturalne ph skóry, dzięki czemu pomaga organizmowi w jej ochronie.

Nasza wskazówka: Wybieramy Bamboo Anti-grease Scalp Serum O’right, aby oczyścić,  złagodzić i poprawić kondycję skóry głowy. Pomoże przeciwdziałać gromadzeniu się nadmiaru sebum czy martwego naskórka oraz by jednocześnie uspokoić i nawilżyć skórę. Natomiast żel peelingujący z drobnym proszkiem Hinoki usuwa martwy naskórek w sposób mechaniczny. Przywraca równowagę skórze głowy, relaksuje i uwalnia napięcie w obrębie skóry głowy, a także pobudza cebulki włosów.

Tagi: , , , , , ,

Tagi

Facebook

Legenda

PROFESJONALNE KOSMETYKI DO WŁOSÓW – w zgodzie z naturą, skutecznie, zdrowo, bezpiecznie.
Wraz ze wzrostem świadomości na temat zdrowego stylu życia, czyli zdrowego odżywiania, aktywności fizycznej, dbania o środowisko naturalne, rośnie znaczenie świadomej konsumpcji. Coraz ważniejsze staje się to, jakich kosmetyków używamy na co dzień. profesjonalne, naturalne, kosmetyki to oferta dla osób, które cenią jakość, czyste i bezpieczne składy, szukają zdrowej i skutecznej odpowiedzi na problemy z włosami i skórą głowy. To także jedyna alternatywa dla produktów chemicznych. Na obecnym rynku kosmetycznym trudno jest uniknąć chemii w kosmetykach, dlatego też coraz częściej poszukujemy takich miejsc, gdzie oferowane są eko produkty, dokładnie czytamy etykiety i sprawdzamy, czy zawarte są w nich szkodliwe substancje.

Nasze produkty przeszły długą drogę selekcji i testów, aby spełnić najwyższe wymagania jakości i czystości składników. Wszyscy też zdajemy sobie sprawę, że codzienny kontakt z chemią w kosmetykach może osłabić naturalną barierę skóry i umożliwić zwiększenie wchłaniania substancji. Dlatego też my oferujemy profesjonalne produkty oparte o naturalne i certyfikowane składniki, zdrowe i bezpieczne, stworzone z troską o środowisko naturalne. To idealna odpowiedź na  potrzebę świadomego dbania o naturalne piękno przy pomocy organicznych kosmetyków w Zielonych Salonach.

ORGANICS BEAUTY CONCEPT S.C.

ul. Leonida Teligi 5/8 02-777 Warszawa