08 / 20 / 2018

Ochrona włosów przed promieniami UV

Ochrona przed słońcem

Promieniowanie UV. Letnie pory to czas na to, kiedy zaczynamy myśleć o ochronie słonecznej nie tylko w kontekście skóry, ale również włosów. Najczęściej skupiamy się na twarzy, a po kremy do ciała sięgamy przed wyjściem na plażę. Niestety bardzo często się zdarza, że każda z nas zapomina o odpowiedniej ochronie włosów. Jakie są tego konsekwencje? Włosy stają się osłabione, suche i zniszczone, a w konsekwencji warstwa zewnętrzna włosa staje się nie do odbudowania. Dowiedz się jak zadbać o ochronę włosów przed słońcem i promieniowaniem UV.

 

Jak uniknąć przesuszenia włosów?

 

Ochrona przeciwsłoneczna skóry oraz włosów wymaga przyswojenia kilku ważnych kwestii. Najważniejszą z nich jest zapamiętanie, że ważna jest ich ciągła ochrona, by móc w pełni korzystać ze słonecznych i letnich dni i nie martwić się o starzenie skóry, podrażnienia, oparzenia czy przesuszanie. Kolejną ważną kwestią jest to, że nasze włosy powinny być chronione przez cały rok, nie tylko latem. Z promieniowaniem UV mamy bowiem do czynienia również zimą, wiosną i jesienią. Przy założeniu, że odpuszczamy stosowanie kremów i kosmetyków z filtrami zimowymi porami, a sięgamy po nie latem, warto podkreślić, dlaczego jest to takie ważne.

 

Dlaczego jest to ważne?

 

Jeśli chciałabyś uniknąć przesuszenia włosów, ich osłabienia oraz wypadania, gdy już wrócisz z wakacji, ważne jest, aby  zainteresować się ochroną przeciwsłoneczną, która zadba o kondycję włosów, a także zapewni im zdrowy wygląd. Promieniowanie UV powoduje odchylenie się łusek włosów i niszczenie ich kory. Niestety właśnie przez nasze ulubione słońce włosy stają się łamliwe i zaczynają tracić swoją sprężystość, blask i miękkość. Stają się również podatne na złamania, a końcówki się rozdwajają. Słońce osłabia również cebulki włosów, przez co włosy mogą zacząć wypadać. Warto wiedzieć również o tym, że słońce powoduje płowienie koloru włosów a w najgorszym przypadku może uszkadzać włosy w sposób trwały, prowadząc do niszczenia niektórych aminokwasów.

Bardzo ważne jest też to, żeby mieć świadomość, że do najszybszego uszkodzenia włosów dochodzi, gdy suszymy je na słońcu, po wyjściu z jeziora, morza czy basenu. Woda, która skrapla się na naszych włosach działa jak soczewka, która skupia promienie UV, ułatwiając powstawanie wolnych rodników.

 

Sposoby na pielęgnacje włosów w upalne dni

 

Ochronę naszych włosów należy zacząć od najprostszych metod jak zakładanie ochrony na włosy w postaci czapki z daszkiem lub kapelusza. Prostym sposobem jest również zaplatanie włosów w kok lub warkocz oraz stosowanie odpowiedniej pielęgnacji. Jak więc zadbać o włosy prawidłowo?

  • Codziennie mycie włosów – letnimi porami skóra głowy się poci, a włosy częściej się przetłuszczają i wymagają częstszego mycia. Aby nie podrażnić naturalnej bariery ochronnej i nie wysuszać włosów, warto postawić na delikatne szampony. Odpowiednie będą takie, które nie zawierają w składzie substancji szkodzących takich jak SLS, SLES oraz składników o podobnym działaniu.
  • Odżywianie – podczas wakacji możesz nie znaleźć czasu na siedzenie z maseczkami na włosach, jednak warto o to zadbać po powrocie do domu. Jest to najlepszy sposób, aby włosy nie uległy przesuszeniu i otrzymały niezbędne składniki odżywcze. Taka pielęgnacja ochroni włosy przed niekorzystnym działaniem czynników zewnętrznych.
  • Filtr UV – przed każdym wyjściem w lecie obowiązkowo zabezpiecz włosy przed promieniowaniem. Najlepiej, aby filtry do włosów posiadały filtry mineralne oraz filtry naturalne. Sprawdź nasz Hair Protector.

 

 

Nasza wskazówka: Polecamy mgiełkę do włosów Spray Heat and Sun Protector Natulique. Jest to produkt wielozadaniowy, który zapewnia długotrwałą codzienną ochronę przed ciepłem, słońcem i promieniowaniem UV. Dodatek korzystnych olejów i wyciągów roślinnych wnika w głąb włosa, nawilża od wewnątrz i uzupełnia utracone składniki odżywcze, proteiny, minerały. Włosy są zdrowe, lśniące i się nie elektryzują, co ułatwia ich codzienną stylizację.

 

Tagi: ,

Tagi

Facebook

Legenda

PROFESJONALNE KOSMETYKI DO WŁOSÓW – w zgodzie z naturą, skutecznie, zdrowo, bezpiecznie.
Wraz ze wzrostem świadomości na temat zdrowego stylu życia, czyli zdrowego odżywiania, aktywności fizycznej, dbania o środowisko naturalne, rośnie znaczenie świadomej konsumpcji. Coraz ważniejsze staje się to, jakich kosmetyków używamy na co dzień. profesjonalne, naturalne, kosmetyki to oferta dla osób, które cenią jakość, czyste i bezpieczne składy, szukają zdrowej i skutecznej odpowiedzi na problemy z włosami i skórą głowy. To także jedyna alternatywa dla produktów chemicznych. Na obecnym rynku kosmetycznym trudno jest uniknąć chemii w kosmetykach, dlatego też coraz częściej poszukujemy takich miejsc, gdzie oferowane są eko produkty, dokładnie czytamy etykiety i sprawdzamy, czy zawarte są w nich szkodliwe substancje.

Nasze produkty przeszły długą drogę selekcji i testów, aby spełnić najwyższe wymagania jakości i czystości składników. Wszyscy też zdajemy sobie sprawę, że codzienny kontakt z chemią w kosmetykach może osłabić naturalną barierę skóry i umożliwić zwiększenie wchłaniania substancji. Dlatego też my oferujemy profesjonalne produkty oparte o naturalne i certyfikowane składniki, zdrowe i bezpieczne, stworzone z troską o środowisko naturalne. To idealna odpowiedź na  potrzebę świadomego dbania o naturalne piękno przy pomocy organicznych kosmetyków w Zielonych Salonach.

ORGANICS BEAUTY CONCEPT S.C.

ul. Leonida Teligi 5/8 02-777 Warszawa