02 / 20 / 2018

Masz problem z suchymi włosami? Przeczytaj opinię eksperta

problem z suchymi włosami

Ten, kto ma problem z suchymi włosami, wie że wymagają one szczególnej troski. Trudno jest sobie z nimi poradzić, często włosy się puszą i są matowe. Przyczyną suchych włosów jest m.in. to, że są one odwodnione, a równowaga wilgoci jest zakłócona. Odwodnienie może mieć kilka przyczyn, takich jak nadmierne słońce czy użycie suszarki do włosów lub prostownicy. Szczególnie zimą włosy przesuszają się szybciej, ponieważ często wychodzimy z ciepłego pomieszczenia na zewnątrz, gdzie temperatura jest znacznie niższa. Rozwiązaniem jest zapewnienie włosom i skórze większej wilgoci (nawilżenie) i ochrona przed ciepłem lub słońcem.

Z szerokiej gamy proaduktów O’right przy pielęgnacji suchych włosów zaleca się stosowanie kremu z zielonej herbaty 72-godziny nawilżenia, który stosujemy na włosy suche. Wskazane są też intensywne maski, a bardzo korzystne są zabiegi na włosy Bamboo Moisturizing Hair Treatment. Aby chronić włosy przed wysuszeniem i dalszą stylizacją przy pomocy lokówki czy prostownicy dobrze jest użyć Smoothing Hair Lotion lub Green Tea Regulate Hair Mist. Do codziennej pielęgnacji suchych włosów polecamy szampony i odżywki nawilżające – Recoffee Moisturizing Shampoo, Recoffee Conditioner oraz Bamboo Moisturizing Shampoo i Bamboo Moisturizing Conditioner. Do codziennego wykończenia, nadania połysku i zapobiegania elektryzowania się włosów odpowiedni jest Recoffee Hair Oil. Olejek Recoffee zawiera naturalne filtry UV chroniące włosy przed gorącem i słońcem oraz przeciwdziałające procesowi starzenia się włosów. Antyoksydanty chronią włosy przed wpływem zewnętrznym i przywracają równowagę wilgoci włosów.

Nasza wskazówka: Mając suche włosy używaj suszarki czy też prostownicy w jak najmniejszym stopniu. Szczotkuj włosy szczotką antystatyczną i jonową.  Kosmetyczną alternatywą dla prostownicy jest krem intensywnie nawilżający Green Tea Moisturizing Cream!

Tagi: , , ,

Tagi

Facebook

Legenda

PROFESJONALNE KOSMETYKI DO WŁOSÓW – w zgodzie z naturą, skutecznie, zdrowo, bezpiecznie.
Wraz ze wzrostem świadomości na temat zdrowego stylu życia, czyli zdrowego odżywiania, aktywności fizycznej, dbania o środowisko naturalne, rośnie znaczenie świadomej konsumpcji. Coraz ważniejsze staje się to, jakich kosmetyków używamy na co dzień. profesjonalne, naturalne, kosmetyki to oferta dla osób, które cenią jakość, czyste i bezpieczne składy, szukają zdrowej i skutecznej odpowiedzi na problemy z włosami i skórą głowy. To także jedyna alternatywa dla produktów chemicznych. Na obecnym rynku kosmetycznym trudno jest uniknąć chemii w kosmetykach, dlatego też coraz częściej poszukujemy takich miejsc, gdzie oferowane są eko produkty, dokładnie czytamy etykiety i sprawdzamy, czy zawarte są w nich szkodliwe substancje.

Nasze produkty przeszły długą drogę selekcji i testów, aby spełnić najwyższe wymagania jakości i czystości składników. Wszyscy też zdajemy sobie sprawę, że codzienny kontakt z chemią w kosmetykach może osłabić naturalną barierę skóry i umożliwić zwiększenie wchłaniania substancji. Dlatego też my oferujemy profesjonalne produkty oparte o naturalne i certyfikowane składniki, zdrowe i bezpieczne, stworzone z troską o środowisko naturalne. To idealna odpowiedź na  potrzebę świadomego dbania o naturalne piękno przy pomocy organicznych kosmetyków w Zielonych Salonach.

ORGANICS BEAUTY CONCEPT S.C.

ul. Leonida Teligi 5/8 02-777 Warszawa