05 / 15 / 2018

Jak podkreślić naturalny skręt włosa?

naturalny skręt włosa

Posiadaczki falowanych lub kręconych włosów bardzo często borykają się z problemami związanymi z odpowiednim skrętem włosa. Nieodpowiednia pielęgnacja, źle dobrane kosmetyki oraz produkty do stylizacji mogą sprawić, że włosy będą się rozprostowywać. W efekcie uzyskuje się fryzurę, która nie spełnia oczekiwań i źle się prezentuję. Chcąc podkreślić naturalny skręt włosa, posiadaczka powinna zwrócić uwagę nie tylko na stylizację, ale również na pielęgnację. Dzięki temu efekt końcowy będzie dużo bardziej satysfakcjonujący.

Mycie i suszenie

Falowane oraz kręcone włosy nie lubią szamponów, które oparte są na silnych detergentach. Kosmetyki, które zawierają silikony lub mają bogaty skład mogą obciążyć włosy oraz wpływać na to, że staną się one rozprostowane i przyklepane. Warto raz na jakiś czas umyć włosy szamponem oczyszczającym. Ważnym elementem wydobywania skrętu włosów jest sposób ich suszenia. Najlepszym rozwiązaniem jest pozostawienie ich do naturalnego wyschnięcia. Jeśli nie ma wyjścia, warto zaopatrzyć się w suszarkę zaopatrzoną w dyfuzor, który uniesie je u nasady oraz pomoże wydobyć upragniony naturalny skręt włosa.

Odżywianie

Kręcone włosy potrzebują właściwego odżywienia i nawilżenia, dlatego właśnie nie należy przesadzać z silnymi oraz obciążającymi maskami czy odżywkami. Jeśli obawiamy się nadmiernego obciążenia, należy nałożyć wybrany kosmetyk od wysokości ucha. Taki prosty zabieg sprawi, że mimo zastosowania odżywki czy maski, włosy będą uniesione u nasady. Częste sięganie po kosmetyki z dużą ilością silikonów może obciążyć włosy i utrudnić uzyskanie odpowiedniego skrętu.

Warto zaopatrzyć się w szampon Bamboo Moisturizing, który przeznaczony jest do pielęgnacji włosów suchych i zniszczonych.Organiczny wyciąg z liści bambusa w połączeniu z czynnikiem naturalnie nawilżającym, stanowią doskonałą kompozycję, która nawilża, uelastycznia i odbudowuje włosy, zapewniając zdrowy wygląd.

Stylizacja

Dobór odpowiednich środków do stylizacji jest kolejnym etapem podkreślenia skrętu włosa. Idealnym rozwiązaniem są kremy przeznaczone do włosów kręconych, które nie tylko podkreślą falę włosa, ale także nabłyszczą je oraz wygładzą. Oprócz odpowiednich kremów warto stosować mgiełki, które zdyscyplinują loki oraz takie, które stworzą plażowy look. Ważnym elementem stylizacji, jest unikanie czesania włosów tuż po wysuszeniu. Warto zaopatrzyć się w grzebień o szeroko rozstawionych zębach, którego należy użyć wyłącznie, wtedy kiedy włosy są jeszcze wilgotne.

Posiadaczki kręconych włosów powinny w odpowiedni sposób wybierać kosmetyki do stylizacji oraz pielęgnacji. Kręcone włosy są bardzo wymagające, jednak odpowiednio traktowane, rozkwitają oraz stają się prawdziwą ozdobą.

 

Nasza wskazówka: Wybieramy Curl Enhancing Cream O’right. Jest to krem odżywczy, wzmacniający skręt, przeznaczony do stylizacji włosów. Dzięki roślinnej formule zwiększa objętość włosów podczas stylizacji nadając im niesamowity wygląd i jednocześnie odżywia oraz pielęgnuje włosy. Ożywia włosy wbrew grawitacji i zapewnia ochronę przy stylizacji.

Tagi: , , , , , , ,

Tagi

Facebook

Legenda

PROFESJONALNE KOSMETYKI DO WŁOSÓW – w zgodzie z naturą, skutecznie, zdrowo, bezpiecznie.
Wraz ze wzrostem świadomości na temat zdrowego stylu życia, czyli zdrowego odżywiania, aktywności fizycznej, dbania o środowisko naturalne, rośnie znaczenie świadomej konsumpcji. Coraz ważniejsze staje się to, jakich kosmetyków używamy na co dzień. profesjonalne, naturalne, kosmetyki to oferta dla osób, które cenią jakość, czyste i bezpieczne składy, szukają zdrowej i skutecznej odpowiedzi na problemy z włosami i skórą głowy. To także jedyna alternatywa dla produktów chemicznych. Na obecnym rynku kosmetycznym trudno jest uniknąć chemii w kosmetykach, dlatego też coraz częściej poszukujemy takich miejsc, gdzie oferowane są eko produkty, dokładnie czytamy etykiety i sprawdzamy, czy zawarte są w nich szkodliwe substancje.

Nasze produkty przeszły długą drogę selekcji i testów, aby spełnić najwyższe wymagania jakości i czystości składników. Wszyscy też zdajemy sobie sprawę, że codzienny kontakt z chemią w kosmetykach może osłabić naturalną barierę skóry i umożliwić zwiększenie wchłaniania substancji. Dlatego też my oferujemy profesjonalne produkty oparte o naturalne i certyfikowane składniki, zdrowe i bezpieczne, stworzone z troską o środowisko naturalne. To idealna odpowiedź na  potrzebę świadomego dbania o naturalne piękno przy pomocy organicznych kosmetyków w Zielonych Salonach.

ORGANICS BEAUTY CONCEPT S.C.

ul. Leonida Teligi 5/8 02-777 Warszawa