10 / 23 / 2018

Farbowanie włosów w ciąży

Farbowanie włosów w ciąży

Farbowanie włosów w ciąży – co  musimy wiedzieć na ten temat? 

Od czasu do czasu każda z nas lubi modyfikować swój wizerunek, jednak zwykle wiąże się to z wizytą u fryzjera. Dzięki koloryzacji można całkowicie odmienić swój wizerunek. Czy podczas ciąży taki zabieg jest niebezpieczny?  Jak dotąd nie powstały żadne badania, które potwierdziłyby szkodliwy wpływ na farbowania włosów na rozwój dziecka w łonie matki, jednak nikt nie potwierdza, że ryzyko nie istnieje.

Nie ma dostępnych wyników badań dotyczących bezpieczeństwa stosowania koloryzacji u kobiet w ciąży. Potencjalnym zagrożeniem mogą być opary amoniaku inhalowane podczas aplikacji farby. Zaleca się unikanie farbowania w pierwszym trymestrze ciąży z uwagi na największą wrażliwość płodu. Wątpliwości zawsze warto skonsultować z lekarzem.

Wokół farbowania włosów w ciąży powstało wiele mitów jednak większość nie jest zgodna z prawdą. W sklepach dostępne są różne farby i rozjaśniacze do włosów, jednak najważniejsze jest to, aby sprawdzić skład i wybrać taki, który dostosowany jest do wymogów bezpieczeństwa ciężarnych. Wielu producentów dąży do ograniczenia sztucznych, chemicznych środków w kosmetykach, jednak nie ma jednoznacznej odpowiedzi – jaką koloryzację wybrać?

Co wziąć pod uwagę wybierając się na koloryzację?

  • wybierz farbę bez amoniaku lub naturalną,
  • znajdź salon fryzjerski, gdzie dostępne są naturalne i ekologiczne produkty,
  • nie nakładaj farby na uszkodzoną skórę
  • upewnij się, że pomieszczenie, w którym wykonujesz zabieg, jest dobrze wentylowane
  • jeśli farbujesz włosy w salonie, nie przebywaj w nim dłużej, niż wymaga tego farbowanie, poinformuj fryzjerkę, że jesteś w ciąży!
  • Nie stosuj w tym czasie radykalnych zmian – rozjaśnianie włosów w ciąży, na przykład z kruczoczarnych loków na jasny blond nie jest najlepszym pomysłem. Spróbuj czegoś łagodniejszego.

 

Farbowanie, dekoloryzację czy rozjaśnianie możesz powierzyć fryzjerowi, profesjonalne środki używane w salonach fryzjerskich nie przenikają do płodu. Pamiętaj jednak, że należy poinformować fryzjera, że jest się w ciąży. Jeśli masz w planie umówić się na koloryzację w bardzo zaawansowanej ciąży, poproś o robienie przerw, tak abyś nie musiała siedzieć bez ruchu przez dłuższy czas. Jeśli już jesteś zdecydowana na koloryzację, koniecznie wybierz się do salonu, gdzie fryzjerzy posiadają farby do włosów bez amoniaku lub farby do włosów na bazie ziół.

 

Nasza wskazówka: Wybierz salon, który posiada farby z gamy Natulique. NATULIQUE Professional Hair Colors jest stworzona na bazie naturalnych składników, które zapewniają bardziej delikatny kolor włosów i wyjątkową kondycję. Niepowtarzalny i ekskluzywny system koloryzacji został wzbogacony naturalnym ekstraktem z nasion słonecznika, oleju jojoba i oleju z nasion moreli, dzięki którym możliwe było  stworzenie przyjemnych w użyciu trwałych farb do włosów.

Tagi: , , ,

Tagi

Facebook

Legenda

PROFESJONALNE KOSMETYKI DO WŁOSÓW – w zgodzie z naturą, skutecznie, zdrowo, bezpiecznie.
Wraz ze wzrostem świadomości na temat zdrowego stylu życia, czyli zdrowego odżywiania, aktywności fizycznej, dbania o środowisko naturalne, rośnie znaczenie świadomej konsumpcji. Coraz ważniejsze staje się to, jakich kosmetyków używamy na co dzień. profesjonalne, naturalne, kosmetyki to oferta dla osób, które cenią jakość, czyste i bezpieczne składy, szukają zdrowej i skutecznej odpowiedzi na problemy z włosami i skórą głowy. To także jedyna alternatywa dla produktów chemicznych. Na obecnym rynku kosmetycznym trudno jest uniknąć chemii w kosmetykach, dlatego też coraz częściej poszukujemy takich miejsc, gdzie oferowane są eko produkty, dokładnie czytamy etykiety i sprawdzamy, czy zawarte są w nich szkodliwe substancje.

Nasze produkty przeszły długą drogę selekcji i testów, aby spełnić najwyższe wymagania jakości i czystości składników. Wszyscy też zdajemy sobie sprawę, że codzienny kontakt z chemią w kosmetykach może osłabić naturalną barierę skóry i umożliwić zwiększenie wchłaniania substancji. Dlatego też my oferujemy profesjonalne produkty oparte o naturalne i certyfikowane składniki, zdrowe i bezpieczne, stworzone z troską o środowisko naturalne. To idealna odpowiedź na  potrzebę świadomego dbania o naturalne piękno przy pomocy organicznych kosmetyków w Zielonych Salonach.

ORGANICS BEAUTY CONCEPT S.C.

ul. Leonida Teligi 5/8 02-777 Warszawa