fbpx

Pielęgnacja włosów cienkich – wiemy jak to zrobić

pielęgnacja włosó cienkich, dobra fryzura dla włosów cienkich

Pielęgnacja włosów cienkich nie musi być trudna. Jest kilka sposobów, żeby dodać im siły, objętości i ograniczyć łamliwość. Odpowiednio dobrana fryzura może optycznie zwiększyć ich gęstość. Jeśli chcesz wiedzieć jak dobrze pielęgnować włosy cienkie, odpowiedzi znajdziesz poniżej.

Jak często myć cienkie włosy?

Cienkie włosy są bardziej podatne na przetłuszczanie się, więc może się okazać, że włosy wyglądają lepiej przy codziennym myciu. Należy myć je tak często, jak tego potrzebują, ale także postarać się wydłużyć okresy pomiędzy kolejnym myciem.

Utrzymanie czystości skóry głowy powinno być naszym priorytetem. Czysta skóra głowy zapewnia najlepsze warunki do zdrowego wzrostu włosów. Jako ogólne wskazanie powinniśmy przyjąć, że należy myć 2-3 razy w tygodniu. Najważniejsze jest, by wybrać naturalny szampon dobrej jakości, łagodny dla skóry głowy i nieobciążający. Produkt dozujemy na dłonie z niewielką ilością wody przed nałożeniem na skórę głowy. W ten sposób równomiernie rozprowadzi się go na włosy i skórę głowy. Aby uzyskać więcej piany, należy dodać więcej wody, a nie więcej szamponu.

Czy używać odżywki?

Zdecydowanie tak, a regularna pielęgnacja powinna skupiać się na nawilżaniu. Kiedy włosy są przesuszone, pojawiają się inne problemy: łamią się i stają się podatne na plątanie. Cienkie włosy wyjątkowo potrzebują nawilżenia.

Posiadaczki cienkich włosów często rezygnują z używania odżywek, ponieważ wiele z nich zawiera silikony, czyli składniki stosowane w kosmetykach jako substancje pomocnicze. Zadaniem silikonów jest utworzenia warstwy ochronnej na powierzchni włosa. Nadaje im ona połysk i miękkość oraz ułatwia rozczesywanie, ponieważ włosy stają się bardziej śliskie.

Składniki te dają włosom uczucie nawilżenia, ale tak naprawdę nie nawilżają ich. Warstwa, którą tworzą na włosach, może przeciążać włosy, szczególnie jeśli są w dobrej kondycji. Dlatego należy wybrać produkt lepiej pasujący do rodzaju włosów. Kiedy włosy są nawilżone, łuski domknięte, sprawiają wrażenie pełniejszych i bardziej wypełnionych.

W przypadku cienkich włosów odżywkę należy nakładać na końcówki włosów od połowy ich długości. Należy unikać nakładania odżywki od nasady. W pielęgnacji cienkich włosów ważne jest równomierne rozprowadzenie odżywki.

Nasza podpowiedź: należy dobrze odsączyć włosy przed nałożeniem odżywki, inaczej może spłynąć z mokrych włosów.
Mokre włosy są najbardziej wrażliwe, dlatego też w miarę możliwości należy unikać ich czesania.

Jak uniknąć plątania się włosów cienkich?

Cienkie włosy są bardziej podatne na plątanie niż większość rodzajów włosów, szczególnie jeśli są długie. Czynniki zewnętrzne, czyli słońce, wiatr, czy stylizacja na gorąco powodują wysuszenie włosów. W konsekwencji stają się one bardziej podatne na łamanie i plątanie.
Co można zrobić, by zapobiec plątaniu się cienkich włosów podczas pielęgnacji?

  • regularnie odżywiać włosy, by były gładkie i elastyczne,
  • odsączać włosy ręcznikiem, unikać pocierania,
  • spanie na poduszce w poszewce z jedwabiu lub satyny może zmniejszyć plątanie się włosów,
  • użycie produktu z ochroną termiczną pozwala zmniejszyć uszkodzenia i łamanie się włosów.

Jak zapobiegać elektryzowaniu się włosów cienkich?

Należy wybrać opcję suszenia chłodniejszym powietrzem, jest łagodniejsze dla włosów i zapobiega elektryzowaniu się cienkich włosów. Niższa temperatura nawiewu suszarki pozwala uniknąć nadmiernego nagrzewania włosów. Wybranie tej opcji może spowolnić czas suszenia, ale zapewni lepsze wykończenie fryzury. Przy układaniu fryzury można użyć odpowiedniego produktu, np. mgiełki wygładzającej włosy.

Jaka fryzura dla cienkich włosów?

Więcej opcji dla cienkich włosów dają fryzury krótkie i średniej długości. Dobra opcja, jeśli nie lubimy krótkich fryzur, to fryzura na tzw. Boba. Ważne jest dobre cięcie. Krótsze i średniej długości włosy są łatwiejsze do domowej stylizacji, łatwiej jest uzyskać efekt większej objętości.

Rodzaj fryzury i cięcie powinien dobrać dobry fryzjer. Często odpowiednim cieniowanie można dodać włosom objętości, ale też spowodować, że staną się delikatne na końcach, co może powodować ich łamanie się.

Najważniejsze to zaakceptować fakt posiadania cienkich włosów i umiejętnie je pielęgnować i stylizować.

Czy farbowanie włosów sprawi, że będą wyglądały na grubsze?

Farbowanie cienkich włosów może sprawić, że będą wyglądać na grubsze. Przy farbowaniu włosów łuska „puchnie”, przez co wyglądają na grubsze. Jednak zbyt mocne farbowanie może prowadzić do łamania się włosów. Najlepsze rezultaty zapewni profesjonalnie wykonany zabieg koloryzacji w salonie po wcześniejszej konsultacji. Podczas pielęgnacji włosów farbowanych ważne jest, aby były dobrze nawilżone. Regularnie wykonywane cotygodniowe zabiegi pielęgnacyjne pomogą utrzymać nawilżenie włosów farbowanych.

Jak stylizować cienkie włosy, by nadać im objętość?

Cienkie włosy nie lubią obciążających je kremów czy past. Najlepiej układać je przy użyciu mgiełki do stylizacji, która zapewni naturalne utrwalenie i objętość. Warto suszyć włosy kierując głowę w dół. Można też układać je na wałki na rzepy. Do rozczesywania używamy grzebienia o cienkich zębach.

Jak zwiększyć objętość cienkich włosów?

– Przy pomocy wałków na rzepy
Włosy myjemy szamponem, nakładamy odżywkę, spłukujemy nadmiar wody. Włosy należy odsączyć ręcznikiem z nadmiaru wody, a potem użyć lekkiego kosmetyku dodającego objętości i krótko podsuszyć suszarką, uważając, aby nie przesuszyć włosów. Do stylizacji wystarczą cztery wałki — używamy dwóch na koronie i po jednym z każdej strony. Potem należy szybko wysuszyć włosy suszarką, pozostawić do ostygnięcia i zdjąć wałki. Włosy lekko układamy palcami.

– Przy pomocy okrągłej szczotki
Myjemy i odżywiamy włosy – jak wyżej. Po użyciu kosmetyku do stylizacji bierzemy pasmo po paśmie, nawijamy na szczotkę szybko suszymy suszarką. Włosy należy zostawić do ostygnięcia i delikatnie zdjąć szczotkę.

– Susząc głową w dół
Prostym sposobem suszenia, by włosy wyglądały na grubsze jest suszenie ich od spodu przy głowie skierowanej w dół. Po umyciu i odżywieniu włosy trzeba osuszyć dobrze ręcznikiem, powinny być wilgotne, a nie mokre. Często popełniamy taki błąd podczas suszenia, że pozostawiamy zbyt dużą ilość wody we włosach. Może to prowadzić do nadmiernego wysuszenia, powodując wypadanie włosów.
Po spryskaniu włosów produktem na objętość suszymy intensywnie, aby dobrze wysuszyć je spodu. Palcami delikatnie unosimy włosy od nasady.

Jakich kosmetyków używać do włosów cienkich?

Odpowiednio dobrane kosmetyki pomogą ci osiągnąć zamierzony efekt. Nie bez kozery producenci prześcigają się w tworzeniu produktów, które będą odpowiednio pielęgnować ten rodzaj włosów. Warto wybierać kosmetyki dedykowane, bo one najlepiej spełnia oczekiwania.

 Jaki szampon do włosów cienkich?

Najlepszy szampon do włosów cienkich to taki, który dodaje im objętości. Może się to wydawać oczywiste, ale ważne jest, aby unikać szamponów zawierających składniki obciążające włosy. Na przykład silikony oklejają włosy, sprawiając, że są oklapnięta. Trzeba szukać szamponów przeznaczonych do tego typu włosów. Po spłukaniu szamponu z włosów nie powinien pozostawiać śladów. Pozostałości na cienkich włosach sprawią, że będą oklapnięte, więc wybór bardziej naturalnych produktów, które odżywiają włosy, to świetny sposób na nadanie cienkim włosom objętości.

Jaka jest najlepsza odżywka do włosów cienkich?

Wybierając najlepszą odżywkę do włosów cienkich, warto poszukać lekkiego kosmetyku. Cienkie włosy potrzebują nawilżenia, a najlepsza odżywka powinna być na tyle odżywcza, aby nawilżyć włosy, jednocześnie powinna łatwo się spłukiwać, bez zbędnych pozostałości. To ważny krok, aby pielęgnacja włosów cienkich przyniosła oczekiwane efekty.

Czy maski do włosów są dobre dla cienkich włosów?

Często słyszy się opinię, że maski nie nadają się do włosów cienkich. Ważne, by wybierać produkt do tego rodzaju włosów. Sposobem na zwiększenie objętości cienkich włosów jest ich nawilżenie. Nawilżone włosy mają przylegające do siebie łuski, co powoduje, że mniej się plączą czy kruszą.

Najlepszym sposobem na nawilżenie włosów jest nakładanie maski raz w tygodniu. W przypadku cienkich włosów produkty nie powinny być zbyt ciężkie. Należy unikać silikonów, ciężkich olejów.

Maska do włosów powinna nawilżyć cienkie włosy, zmniejszyć łamanie i ułatwiać rozczesywanie. Jeśli dobrej jakości maska do włosów stanie się częścią  pielęgnacyjnej rutyny, na pewno będzie widać różnicę w kondycji włosów.

Jakich produktów do stylizacji używać do włosów cienkich?

Najlepsze produkty do stylizacji cienkich włosów są lekkie. Dlatego myśląc o stylizacji i pielęgnacji cienkich włosów, najlepiej unikać produktów ciężkich, takich jak woski, ciężkie oleje, lakiery o dużej wytrzymałości! Lekka stylizacja pogrubi włos i nada objętości bez efektu obciążania. Podczas nakładania produktów do stylizacji, szczególnie na cienkie włosy, łatwo je przeciążyć. Dlatego też warto polecić mgiełki z delikatną pompką, która umożliwia równomierne rozprowadzenie produktu na włosach. Dobre produkty do stylizacji dla tego typu włosów powinny je ujarzmiać bez ograniczania naturalnego ruchu włosów.

Podsumowanie – pielęgnacja włosów cienkich

Co jest najważniejsze w pielęgnacji cienkich włosów:
– W przypadku większości cienkich włosów wystarczy mycie szamponem 2-3 razy w tygodniu. Jeśli potrzebujemy myć częściej lub codziennie wybierzmy delikatny szampon.
Nie należy pomijać odżywki! Lekkie i ułatwiające rozczesywanie odżywki najlepiej nadają się do włosów cienkich.
Z mokrymi włosami obchodzimy się delikatnie. Odsączamy, nie pocieramy ręcznikiem, aby wysuszyć włosy.
– Zmniejszymy plątanie się i elektryzowanie, śpiąc na jedwabnej lub satynowej poduszce, zmniejszając temperaturę nawiewu suszarki i myjąc włosy ciepłą, a nie gorącą wodą.
Krótsze i średniej długości fryzury są lepsze dla cienkich włosów. Jeśli chcemy, nosić długie włosy, nie cieniujemy ich, ponieważ końcówki mogą wyglądać na delikatniejsze.
– Najlepsze narzędzia do stylizacji cienkich włosów to wałki na rzepy, grzebień o drobnych zębach, okrągła szczotka do włosów
– Koniecznie używajmy maski do włosów. Najlepsza maska do włosów cienkich nawilży, nada im objętości, ułatwi rozczesywanie i zmniejszy elektryzowanie.
– Wybieramy lekkie produkty do stylizacji, a unikamy ciężkich olejków, wosków i lakierów do włosów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.