fbpx

Peeling skóry głowy: Jak zrobić? Dla kogo? Jak często?

peeling skóry głowy, podrażniona skóra na głowie

Każda z nas i każdy z na marzy o zdrowych mocnych włosach. Stan włosów i skóry głowy jest wynikiem odpowiedniej pielęgnacji, oczyszczania, odżywiania, kondycjonowania. Ważnym krokiem, często pomijanym, jest peeling skóry głowy.

Peeling ma za zadanie dobrze oczyścić skórę, złuszczyć martwy naskórek, pozbyć się depozytu produktów, środków do stylizacji, kurzu, czy zanieczyszczeń z zewnątrz. Radzi sobie świetnie z tymi pozostałościami, których nie uda się zmyć przy pomocy szamponu. Wszystko to, co zalega na skórze, blokuje ujścia mieszków włosowych i uniemożliwia wnikanie składników aktywnych produktów do pielęgnacji. Poniżej wszystko co warto wiedzieć o peelingu skalpu.

Po co peeling skóry głowy?

Pamiętajmy, że skóra głowy, by prawidłowo funkcjonować, potrzebuje podobnej pielęgnacji jak skóra twarzy, czy ciała. Innymi słowy wymaga regularnego oczyszczania i złuszczania. Produkty, których używamy do codziennej pielęgnacji mają za zadanie oczyścić i odżywić włosy i skórę głowy, ale nie działają złuszczająco. Efekt złuszczenia osiągamy przy pomocy peelingu.

Zalety regularnego peelingu skóry głowy są niezaprzeczalne. Zabieg ten odświeża, oczyszcza, przeciwdziała łupieżowi, a także pomaga przy nadmiernym przetłuszczaniu. Pomaga także w kuracjach wzmacniających włosy i przeciwdziałających ich wypadaniu.

Dla kogo jest peeling skóry głowy?

W zasadzie jest to zabieg dla każdego. Można go rekomendować i kobietom i mężczyznom. Peeling jest stosowany jako pielęgnacyjny zabieg oczyszczania skóry głowy, jak też w terapiach związanych ze schorzeniami skalpu. Wspomagająco stosuje się go przy łupieżu, łojotoku, łuszczycy, nadmierny wypadaniu. Oczywiście w przypadku schorzeń skóry głowy, czy przy skłonnościach do podrażnień, warto zasięgnąć porady specjalisty trychologa, który zaleci odpowiedni produkt. Ważne jest, by dobrać odpowiedni rodzaj peelingu: mechaniczny lub enzymatyczny.

Peelingi sprawdzą się szczególnie dla osób o przetłuszczającej się skórze, czy z problemem łupieżu. To także zabieg polecany osobom używającym na co dzień wielu środków do stylizacji, produktów pielęgnujących z silikonem, czy wykonującym olejowanie włosów i skalpu.

Jak działa peeling skóry głowy?

Peeling skalpu działa oczyszczająco i złuszczająco. W trakcie zabiegu usuwany jest nadmiar zrogowaciałego naskórka, pot, sebum, i wszelkie zanieczyszczenia, które osiadają na skórze: kurz, pozostałości środków do stylizacji i pielęgnacji. W tracie wykonywania peelingu wykonywany jest lekki masaż. Wspomaga on oczyszczanie i jednocześnie pobudza mikrokrążenie w skórze. Tak pobudzona skóra jest lepiej dotleniania, a odkryte ujścia mieszków włosowych ułatwiają przyswajania składników aktywnych z kosmetyków. To wszystko wpływa na lepsze odżywienie i wzmocnienie włosów. Skóra „oddycha”, a włosy otrzymują dodatkową dawkę energii.

Jak często wykonywać peeling skóry głowy i kiedy?

Z reguły peeling głowy powinno się wykonywać raz w tygodniu, minimum dwa razy na miesiąc. Warto przy tym skonsultować się ze specjalistą-trychologiem. O radę można poprosić także swojego fryzjera. Pomyśl o wykonaniu zabiegu szczególnie gdy dokucza ci łupież, nadmierne przetłuszczanie skóry głowy. Rozważ go również jeśli masz swędzącą i podrażnioną skórę oraz osłabione czy wypadające włosy.

Domowy peeling skalpu

Na sklepowych półkach znajdziesz spory wybór peelingów do pielęgnacji skóry głowy. Ważne są składniki aktywne i sposób działania produktu. Określony problem wymaga bowiem dobrze dobranego produktu.
My podpowiadamy domowe sposoby na peeling:

  1. Dobrym sposobem na domowy peeling oczyszczający jest łyżeczka cukru dodana do porcji szamponu. Wylewamy szampon na dłoń, dodajemy cukier, mieszamy i lekko masujemy przez kilka minut. Włosy trzeba dobrze spłukać.
  2. Inny domowy sposób to dwie łyżki oleju, np. oliwy z oliwek zmieszane z dwoma łyżkami cukru. Tak przygotowaną mieszkankę nakładamy na skórę głowę i chwilę masujemy, potem myjemy szamponem. Ten zabieg polecany jest przy suchej skórze ze względu na nawilżające właściwości oliwy.
  3. Do nadmiernie przetłuszczającej się skóry polecamy zmieszanie porcji szamponu z łyżką sody. Nakładamy na zmoczone włosy i skórę głowy, masujemy i dobrze płuczemy.

Polecamy peelingi firmy O’right:

Jeśli interesuje cię prawidłowa pielęgnacja włosów i skóry głowy, szczególnie polecamy ci te artykuły:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.