Oczyszczanie skóry głowy to zabieg niedoceniany, a przecież o konieczności wykonywania peelingu twarzy i ciała wie chyba każda kobieta.
- Dlaczego warto robić peeling?
- Oczyszczanie skóry głowy – korzyści
- Jaki peeling do skóry głowy?
- Jakie są efekty peelingu skóry głowy?
- Kosmetyki do oczyszczania skóry głowy – polecamy
Dlaczego warto robić peeling?
Oczyszczone z martwego naskórka, zanieczyszczeń środowiskowych, depozytu kosmetycznego ciało zdecydowanie lepiej absorbuje składniki aktywne z preparatów. Tym samym, daje to lepsze efekty terapeutyczne. Po dermabrazji twarzy i ciała czujemy, że nasza skóra jest gładsza, bardziej miękka, jędrniejsza, pory są oczyszczone, a wypryski zmniejszone. Po wykonaniu zabiegu kosmetyki nakładane później lepiej działają. Taka sama sytuacja ma miejsce na skórze głowy. Aby absorpcja składników aktywnych z szamponów, toników, serum była skuteczna, mieszki włosowe muszą być „otwarte”. Zdajemy sobie jednak sprawę, że niestety peeling skalpu często jest pomijany w rutynie pielęgnacyjnej.
Oczyszczanie skóry głowy – korzyści
Nasza skóra to nasza naturalna bariera ochronna. Blokuje dostawanie się do wnętrza naszego ciała obcych substancji, niestety nie rozróżnia, które są dobre a które złe. We wszystkich dobrych gabinetach kosmetycznych przed wykonaniem zabiegu aplikowany jest peeling skalpu, aby oczyścić i ułatwić wniknięcie składników aktywnych.
Na skórze głowy mamy około 80,000 – 120,000 mieszków, daje nam to ogromny potencjał do wprowadzenia aktywnych preparatów w głąb skóry, uzyskując pozytywny efekt terapeutyczny. Osiągniemy go jednak tylko wtedy, gdy skóra głowy będzie pozbawiona depozytu blokującego działanie kosmetyku. Oczyszczanie skóry głowy powinno być sztandarowym zabiegiem w każdym salonie fryzjerskim i trychologicznym.
Jaki peeling do skóry głowy?
Częstotliwość oraz rodzaj zastosowanego peelingu dobieramy po wcześniejszej obserwacji skóry głowy w obrazie z mikrokamery. Bardzo ważne jest określenie jaki rodzaj produktu zastosujemy.
- Peeling enzymatyczny dedykujemy skórze płytko unaczynionej, suchej, odwodnionej, wrażliwej, łojotokowej.
- Peeling mechaniczny odpowiada natomiast skórom grubszym, normalnym, ze znacznie nadbudowaną warstwa keratyny.
Istotne jest również to, jaki kosmetyk zastosujemy. Szukajmy produktów organicznych, zawierających w swoim składzie w większości składniki naturalne. Jest to ważne, gdyż przez oczyszczone ujścia mieszków do wnętrza organizmu dostanie się to, co jest zawarte w peelingu. Powinny być to tylko przyjazne i nieszkodliwe składniki.
Jakie są efekty peelingu skóry głowy?
Regularne i prawidłowe oczyszczanie skóry głowy ma bardzo korzystny wpływ na jej zdrowie i wygląd włosów.
- pozwala na dłużej zachować świeżość fryzury,
- ułatwia wnikanie składników aktywnych, co skutkuje odrostem mocnych i zdrowych włosów,
- zmniejsza przetłuszczanie się skóry głowy lub jej przesuszenie,
- niweluje łuskę łuszczycową, łupież tłusty, suchy i kosmetyczny,
- przywraca naturalne ph skóry, dzięki czemu pomaga organizmowi w jej ochronie.
Kosmetyki do oczyszczania skóry głowy – polecamy
Do peelingu skalpu polecamy Bamboo Anti-grease Scalp Serum O’right, aby oczyścić, złagodzić i poprawić kondycję skóry głowy. Kosmetyk pomoże przeciwdziałać gromadzeniu się nadmiaru sebum czy martwego naskórka oraz jednocześnie uspokoić i nawilżyć skórę.
Natomiast żel peelingujący z drobnym proszkiem Hinoki usuwa martwy naskórek w sposób mechaniczny. Przywraca równowagę skórze głowy, relaksuje i uwalnia napięcie w obrębie skóry głowy, a także pobudza cebulki włosów.
Pingback: Wypadanie włosów jesienią - co zrobić? - Organics Beauty