Naturalne kosmetyki O’right stały się synonimem innowacji, ciągłego dążenia do stworzenia idealnego eko produktu i skutecznej pielęgnacji włosów.

Naturalne kosmetyki O’right – historia marki

Twórcą kosmetyków O’right jest Steven Ko, a za datę założenia marki przyjęto 8 marca 2002 r. Tego właśnie roku, jego rodzice zmarli w powodu choroby nerek oraz raka. On sam cierpiał na ogromne problemy alergiczne i postanowił zaproponować alternatywę – bezpieczne kosmetyki o naturalnych składach.

W powstanie marki włożono masę ciężkiej pracy, która w efekcie dała zdrowe, ekologiczne kosmetyki O’right bazujące na naturalnych składnikach. W ten sposób powstało wiele unikalnych EKO koncepcji, które wykorzystywane są przy produktach.

O’right – ekologiczne standardy

Promocja ochrony środowiska, szacunek do natury i jej zasobów oraz troska o neutralny bilans CO2 – to wszystko oferują naturalne kosmetyki O’right.

  • Druk wykorzystywany przy produkcji wykorzystuje tusz na bazie soi.
  • Papier i kartony posiadają certyfikat FSC, gwarantujący najwyższy poziom przy zachowaniu najbardziej ekologicznych standardów.
  • Kosmetyki O’right produkowane są w wyjątkowej, zielonej siedzibie firmy znajdującej się na Tajwanie. Głównym założeniem podczas jej tworzenia była synergia pomiędzy ludźmi, budynkiem oraz środowiskiem. Jest to pierwsze miejsce w Azji, które uzyskało certyfikat Taiwan EEWH Green Building Gold Certificate. Najwyższy uzyskany poziom  zawdzięcza oszczędności energii, sortowaniu śmierci, redukcji CO2 oraz oczyszczaniu wody (również deszczowej), dzięki czemu jej zużycie jest mniejsze.
  • W fabryce O’right, wykorzystując miejsce, jego topografię i kierunek wiatru, przez 300 dni nie używana jest klimatyzacja.
  • Energia wykorzystywana w produkcji pochodzi z własnych źródeł solarnych oraz wiatrowych.  Na dachu budynku znajduje się ogród, w którym pracownicy mogą sadzić zioła oraz warzywa.
  • Do produkcji wszystkich produktów wykorzystywany jest prąd pochodzący w 100% z energii słonecznej oraz wodnej.

„Drzewko w butelce” O’right

Najbardziej oryginalnym i jedynym w swoim rodzaju produktem O’right jest „Drzewko w butelce”. Szampony o pojemności 250 ml pakowane są w specjalne, biodegradowalne butelki, w podstawie których znajduje się nasiono akacji. Po zużyciu produktu, wystarczy przepłukać butelkę i zasadzić ją w ziemi. W przeciągu roku, rozkładająca się butelka dostarczy składników odżywczych nasionku i wyrośnie nam piękne drzewo! Projekt ten jest opatentowany w 3 różnych krajach (Tajwan, Chiny oraz Niemcy). Doceniany niezmiennie przez międzynarodowe kapituły projektantów za ekologiczne podejście. Przykładem tego są nagrody : W roku 2013 uzyskał nagrodę Red Dot otrzymaną w 2013 roku oraz iF Packaging Desing w 2014.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *