04 / 2 / 2018

Natulique – rodzinny pomysł na zdrowe życie

Natulique

autor: Justyna Augustyniak

Miałam szczęście poznać niezwykłe osoby Mette i Stiga, właścicieli marki Natulique i ich rodzinny pomysł na zdrowe życie, płynący z zamiłowania do zdrowia, natury i zrównoważonych kosmetyków. Ich osobista historia jest niezwykła. To przede wszystkim walka Mette z rakiem i walka o znalezienie nieszkodliwych produktów dla noworodków wrażliwych na chemikalia zawarte w kosmetykach.

Rodzice czwórki dzieci, u których bardzo szybko rozwinęły się alergie, przekonali się, jakiej trzeba ostrożności przy wyborze wszelkiego rodzaju mydeł, szamponów i że nie jest to zadanie łatwe. W czasie, kiedy zaczynali swoją przygodę z eko kosmetykami – w 1998 roku –  produkty organiczne i ekologiczny styl życia prawie nie istniały w branży kosmetycznej.

Mette  – jak wspomina – miała zaledwie 28 lat, kiedy lekarze odkryli guzek w piersi podczas rutynowych badań kontrolnych. To był szok dla niej i dla rodziny. Jak mówi: żyła zdrowo i nie stosowała używek, w rodzinie nie było  historii raka piersi.  W momencie diagnozy niewiele też było informacji o tej chorobie. Sama szukała odpowiedzi na pytanie: dlaczego? To, czego się dowiedziała jasno pokazało, że nasza stała ekspozycja na toksyczne chemikalia i promieniowanie wiąże się z ryzykiem raka piersi.

Oboje szybko doszli do wniosku, że chcą założyć własną firmę, w której stworzą lepsze i bardziej godne zaufania produkty. Rodzinny pomysł na zdrowe życie. Ludzie, których spotkali na swojej drodze podzielali ich frustrację i cieszyli się wiedząc, że oni coś chcą z tym zrobić. Tak powstał pomysł na ekologiczne produkty fryzjerskie. Wybór padł na produkty do salonów, ponieważ to właśnie fryzjerzy jako wykształceni specjaliści od włosów pełnią funkcję doradców dla swoich klientów w temacie zdrowia i bezpieczeństwa używanych produktów. Stoją na wyjątkowej pozycji. Jako pierwsi mogą zauważyć problem i zarekomendować odpowiednią pielęgnację włosów i skóry głowy. Współpraca z profesjonalistami, którzy wierzą w połączenie stylu i zrównoważonego rozwoju stała się ich pasją.

To także niezwykły, społecznie odpowiedzialny projekt edukacyjny. Ograniczenie chemii w naszym codziennym życiu i wczesne wykrywanie nowotworu ratuje życie. Mette i Stig są zaangażowani w profilaktykę raka piersi jako partner The National Breast Cancer Foundation. Ponieważ sami przeżyli chorobę,  jest to idea bardzo bliska ich sercom w NATULIQUE. Dlatego też stworzyli własną fundację, aby podnosić świadomość choroby nowotworowej w branży fryzjerskiej. Chapeau bas!

Ja z kolei, dzięki szczęśliwym splotom zdarzeń i wspólnej determinacji w szukaniu odpowiedzialnej marki fryzjerskiej mam ten przywilej, że nasza firma – Organics Beauty Concept – może być wyłącznym przedstawicielem marki na Polskę. Firma szybko się rozwija, a my nie nadążamy we wprowadzaniu nowości na rynek!

Facebook

Legenda

PROFESJONALNE KOSMETYKI DO WŁOSÓW – w zgodzie z naturą, skutecznie, zdrowo, bezpiecznie.
Wraz ze wzrostem świadomości na temat zdrowego stylu życia, czyli zdrowego odżywiania, aktywności fizycznej, dbania o środowisko naturalne, rośnie znaczenie świadomej konsumpcji. Coraz ważniejsze staje się to, jakich kosmetyków używamy na co dzień. profesjonalne, naturalne, kosmetyki to oferta dla osób, które cenią jakość, czyste i bezpieczne składy, szukają zdrowej i skutecznej odpowiedzi na problemy z włosami i skórą głowy. To także jedyna alternatywa dla produktów chemicznych. Na obecnym rynku kosmetycznym trudno jest uniknąć chemii w kosmetykach, dlatego też coraz częściej poszukujemy takich miejsc, gdzie oferowane są eko produkty, dokładnie czytamy etykiety i sprawdzamy, czy zawarte są w nich szkodliwe substancje.

Nasze produkty przeszły długą drogę selekcji i testów, aby spełnić najwyższe wymagania jakości i czystości składników. Wszyscy też zdajemy sobie sprawę, że codzienny kontakt z chemią w kosmetykach może osłabić naturalną barierę skóry i umożliwić zwiększenie wchłaniania substancji. Dlatego też my oferujemy profesjonalne produkty oparte o naturalne i certyfikowane składniki, zdrowe i bezpieczne, stworzone z troską o środowisko naturalne. To idealna odpowiedź na  potrzebę świadomego dbania o naturalne piękno przy pomocy organicznych kosmetyków w Zielonych Salonach.

ORGANICS BEAUTY CONCEPT S.C.

ul. Leonida Teligi 5/8 02-777 Warszawa