03 / 11 / 2018

Tajwan. O’right. My.

autor: Justyna Augustyniak

Decyzja o wzięciu do wyłącznej dystrybucji na Polskę profesjonalnych kosmetyków O’right  – po pierwszym zachwycie składami, designem i ideą – nie była sprawą łatwą. Odkładając “na stronę” pierwsze wrażenie i smak bycia właścicielką własnego biznesu, przyszła refleksja, czy uda się zbudować sieć współpracujących salonów tak, by realizować postanowienia umowy. Praktycznie firma była budowana od zera, a nasza znajomość rynku fryzjerskiego opierała się własnych doświadczeniach korzystania z usług i własnych wyobrażeniach, jak taka idealna usługa powinna wyglądać. Miałyśmy również świadomość, że marka nie jest znana, że cały ciężar budowania świadomości i potrzeby spada na nas. Lata 2013/2014 to był czas, choć nie tak dawno, zarówno znacznie niższej świadomości ekologiczne, jak i składów kosmetyków. Podjęłyśmy jednak ten wysiłek, mając swój wkład również w rozwój i edukację fryzjerów.

W marcu 2014 nasza firma została zaproszona na Tajwan na spotkanie dystrybutorów, a ponieważ marka wprowadzała na rynek rewolucyjną linie Recoffee – produkty oparte o olejek recoffee pozyskiwany ze zużytych ziaren kawy – dostałyśmy też zaproszenie do udziału w Recoffee Party. Oczywiście nie można było nie jechać. Dla mnie to była też okazja, aby pierwszy raz odwiedzić Tajwan i co się okazało, dziś azjatycki kierunek  jest dla mnie niezwykle pociągający. W podróży towarzyszyły mi trzy wspaniałe kobiety, pierwsze klientki, a zażyłość która powstała dzięki tej wycieczce, trwa do dziś. Rozmowy o życiu do późnych godzin nocnych w scenerii rodem z filmu przygodowego zapamiętam na zawsze 🙂

Co zobaczyłam i poczułam? Fantastyczną zieloną wyspę,  nowoczesny i bardzo rozwinięty technologicznie kraj o wszechobecnym Internecie, poznałam Tajwańczyków, którzy są niezwykle mili i przyjaźni, dzięki którym czułam się tam bardzo bezpieczna i zaopiekowana. Miałam możliość dotrzeć do miejsc, które zapierają dech w piersiach, podziwiać parki, wąwozy, góry, świątynie. Tam naprawdę można było poczuć wewnętrzną harmonię i spokój  i taką jedność z naturą.

Miałam okazję lepiej poznać firmę, ludzi, szefa i założyciela Stevena Ko, jego fantastyczną siedzibę. Zdałam sobie sprawę,  jak cudowną pracę wykonują, że oprócz produktów oferują wyjątkową jakość. Inspirują się naturą i promują zielony styl życia i robią to w sposób naturalny. Być może to kwestia tajwańskiej kultury, życia w bliskości i poszanowaniu natury. Dla mnie to co robią, to coś niespotykanego w branży fryzjerskiej. Oni wierzą, że najlepsze produkty powstają w harmonii pomiędzy Ziemią, środowiskiem naturalnym i człowiekiem. I tak działają. Dziś, współracując z O’right już od ponad czterech lat widzę, że to co robią bezapelacyjnie oparte jest na prawdzie. Sama miałam okazję przyjrzeć się produkcji kosmetyków w ultra nowoczesnym zakładzie technologicznym, zobaczyć laboratorium R&D i porozmawiać z twórcami receptur. Byłam pod wrażeniem.

W zasadzie wycieczka ta w tamtym momencie utwierdziła mnie w mojej decyzji i mogę śmiało powiedzieć,  że była to świetna decyzja. Postać Stevena Ko inspiruje mnie do dziś, przyjaźnie tam zawarte trwają do dziś. Współpraca z O’right miała i wciąż ma duży wpływ na to jak dziś patrzę na świat, bo relacja ta mnie też zmienia, szczególnie budując świadomość i odpowiedzialność za moje wybory.

 

Facebook

Legenda

PROFESJONALNE KOSMETYKI DO WŁOSÓW – w zgodzie z naturą, skutecznie, zdrowo, bezpiecznie.
Wraz ze wzrostem świadomości na temat zdrowego stylu życia, czyli zdrowego odżywiania, aktywności fizycznej, dbania o środowisko naturalne, rośnie znaczenie świadomej konsumpcji. Coraz ważniejsze staje się to, jakich kosmetyków używamy na co dzień. profesjonalne, naturalne, kosmetyki to oferta dla osób, które cenią jakość, czyste i bezpieczne składy, szukają zdrowej i skutecznej odpowiedzi na problemy z włosami i skórą głowy. To także jedyna alternatywa dla produktów chemicznych. Na obecnym rynku kosmetycznym trudno jest uniknąć chemii w kosmetykach, dlatego też coraz częściej poszukujemy takich miejsc, gdzie oferowane są eko produkty, dokładnie czytamy etykiety i sprawdzamy, czy zawarte są w nich szkodliwe substancje.

Nasze produkty przeszły długą drogę selekcji i testów, aby spełnić najwyższe wymagania jakości i czystości składników. Wszyscy też zdajemy sobie sprawę, że codzienny kontakt z chemią w kosmetykach może osłabić naturalną barierę skóry i umożliwić zwiększenie wchłaniania substancji. Dlatego też my oferujemy profesjonalne produkty oparte o naturalne i certyfikowane składniki, zdrowe i bezpieczne, stworzone z troską o środowisko naturalne. To idealna odpowiedź na  potrzebę świadomego dbania o naturalne piękno przy pomocy organicznych kosmetyków w Zielonych Salonach.

ORGANICS BEAUTY CONCEPT S.C.

ul. Leonida Teligi 5/8 02-777 Warszawa