fbpx

Męskie włosy – jak dbać? Poradnik pielęgnacji.

męskie włosy - jak dbać poradnik

Męskie włosy – jak dbać o czuprynę, żeby świetnie się prezentowała? Poznajmy punkt widzenia specjalisty trychologa.

Męskie włosy – jak dbać? Uwagi trychologa.

Kiedy do  gabinetu naszego eksperta trafia mężczyzna, najczęściej powodem jego wizyty jest nadmierna i już dość widoczna, utrata włosów. Z reguły trudno  jest jemu samemu to zauważyć, ponieważ zwykle jest to proces powolny. Coraz częściej jednak panowie reagują na inne problemy występujące na skórze głowy, np. nadmierny łojotok, i chcąc im zaradzić podejmują kroki w kierunku zniwelowania tego stanu.

Panowie niespecjalnie przywiązują wagę do kosmetyków, które stosowane są na skórę głowy. Najczęściej używają tego samego produktu do mycia ciała i włosów, Takie produkty mają jednak nieodpowiednie Ph i niszczą bardzo ważną barierę ochronną na skórze głowy. W dalszej perspektywie skutkuje to „łupieżem” kosmetycznym, swędzeniem, nadmiernym łojotokiem, a czasem też wykwitami.

Do mycia głowy należy stosować  dobry szampon specjalnie do tego przystosowany. Produkt ten powinien być dopasowany indywidualnie do danej osoby, po wcześniejszym zbadaniu skóry głowy mikrokamerą.  Dobrze dobrane kosmetyki są ważne, aby pielęgnacja wpływała korzystnie na męskie włosy. Jak dbać, jakie zabiegi stosować – o tym poniżej.

Włosy męskie – pięlęgnacja krok po kroku

1. Peeling skóry głowy

Podstawą prawidłowej pielęgnacji i utrzymania równowagi na skórze głowy jest peeling. Tylko prawidłowo oczyszczona skóra przyjmie składniki aktywne z szamponu i wpłynie pozytywnie za zachowanie homeostazy na głowie. To z jaką częstotliwością należy wykonywać zabieg, ocenia się po obejrzeniu skóry głowy pod mikrokamerą. Więcej o peelingu skóry głowy>>

2. Męskie włosy – odżywka nie tylko dla pań

Błędem jest myślenie, że odżywka jest zarezerwowana tylko dla kobiet. Dla mężczyzn, którym zależy na tym, aby ich włosy były miękkie i nie puszyły się, jest to produkt obowiązkowy. W przypadku panów najlepiej stosować odżywki do spłukiwania. Jednocześnie ważne jest to, jak kosmetyk jest aplikowany: należy pamiętać, by nie nakładać odżywki na skórę głowy.

3. Jak często myć męskie włosy?

Mycie głowy dwa razy dziennie to częsta praktyka stosowana przez panów. Czasem jest to wymuszone charakterem pracy, czasem problemami z łojotokiem. Przy prawidłowo dobranych produktach i kilku zmianach w diecie, taka sytuacja jest jak najbardziej do zaakceptowania. Niemniej jednak kosmetyki muszą być przystosowane idealnie do potrzeb danej osoby i jak najbardziej delikatne oraz naturalne. Dobrze dobrany szampon, na bazie czystych wyciągów roślinnych, oczyści  i odświeży, a także dostarczy niezbędnych składników warunkujących prawidłowy wzrost włosa.

Jakie kosmetyki wybrać do męskich włosów?

Nasza wskazówka: należy wybierać szampony, o dobrym, naturalnym składzie, które zawierają liczne składniki aktywne. Szampony O’right mają świetne składy i w zależności od rodzaju, różne zastosowanie. Szampon kofeinowy, najlepiej w duecie z odżywką, polecamy panom na wzmocnienie włosów. Dla aktywnych idealny będzie szampon ICE o odświeżającym, lekko chłodzącym działaniu. W przypadku łupieżu najlepiej sprawdzi się przeciwłupieżowy szampon Camellia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.