03 / 1 / 2018

Witaj na nowej stronie!

Organics beauty to kosmetyki naturalne, kosmetyki ekologiczne, szampony ekologiczne, ekologia, natura

autor: Justyna Augustyniak

Dzień dobry, pierwszy wpis na blogu zobowiązuje, więc długo zastanawiałam się od czego zacząć. Naturalne wydało się po prostu opowiedzenie skąd i dlaczego tu jesteśmy 🙂

Nazywam się Joanna Kwiecińska-Ćwir i razem z  Agnieszką Kalin jakieś sześć lat temu zaczęłyśmy myśleć o wspólnym biznesie w branży beauty. Obie zdobywałyśmy doświadczenie zawodowe w pracy w korporacjach, a poznałyśmy się na studiach biznesowych. Zaznaczę przy tym, że oznaczało to w naszym życiu zwrot o 180 stopni, ponieważ ja przez wiele lat pracowałam  w ubezpieczeniach, a Agnieszka w projektach wdrożeniowych SAP.

Przy okazji wywiadu jakiego udzielałyśmy portalowi LadyBusinessClub miałyśmy okazję, by wybrzmiały powody naszej decyzji. Agnieszka opowiedziała o swoich motywach. Chciała po prostu iść własną drogą i zbudować nową wartość na polskim rynku w obszarze zdrowych rozwiązań beauty. Dostrzegała ogromne braki w rzetelnych informacjach o składach kosmetyków, brak zaplecza i odpowiedniej edukacji dostępnej dla salonów fryzjerskich, często firmy były nastawione wyłącznie na rezultat, zysk. Tak naprawdę, klient indywidualny pozostawiony sam sobie, ufał bezgranicznie fryzjerowi. Jej marzeniem było to zmienić, edukować salony w obszarze eko-rozwiązań i dać możliwość wyboru. W przeszłości wiele lat pracowała w największych międzynarodowych korporacjach w 7 krajach Europy, Afryki i Azji, w tym również z branży kosmetycznej. Tam osiągała sukcesy wdrażając innowacyjne rozwiązania w licznych ich oddziałach. Lubiła swoją pracę, ale miała poczucie że jest jedynie małym ogniwem w trybie wielkich korporacji. Czuła że chce czegoś więcej, zmiany krok po kroku zgodnej z jej wartościami. W tym samym czasie zaczęła interesować się zdrowszą żywnością, kosmetykami a najbardziej produktami fryzjerskimi. Z uwagą studiowała składy na etykietach i ich wpływ na zdrowie człowieka i na środowisko. Obserwowała zagraniczne rynki, które postawiły na ekologię. Stało się to jej pasją. Chciała mieć pewność że wybiera to, co najlepsze w zgodzie z naturą i środowiskiem, w trosce o zdrowie swoje i rodziny.

Ja z kolei przez kilkanaście lat wykonywałam różne zadania i projekty m.in. z zakresu standaryzacji obsługi klienta, oparte na wartościach. Przez te lata pracy z klientem nauczyłam się dostrzegać, co jest ważne dla ludzi, słuchać ich potrzeb i odpowiadać na nie. Uświadomiłam sobie, że instytucja jest bytem abstrakcyjnym, a firma to są ludzie, z określonym sposobem widzenia świata. To był pierwszy moment, kiedy postanowiłam określić własną i niezależną drogę biznesową, tak by żyć i pracować w zgodzie z własnymi potrzebami. Nieustanne podnoszenie swoich kwalifikacji, rozwój zawodowy i personalny pozwolił mi inaczej spojrzeć na świat i dało także narzędzia i pewność, że jestem gotowa na stworzenie własnej marki, opartej na prawdziwych potrzebach ludzi życia w zdrowym, lepszym świecie. Czułam, że muszę wyjść z nie mojego układu, systemu, a wejść w coś, co czuję, za co odpowiadam. Równolegle zawsze pasjonował mnie świat beauty, sama starannie wybieram produkty, których na co dzień używam, w myśl zasady, że lepiej zapobiegać niż leczyc. Marzyłam o własnym biznesie opartym o moje  zasady, o wprowadzeniu do salonów zdrowych i bezpiecznych kosmetyków, akademii dla fryzjerów, z której będą wychodzić prawdziwi eksperci. W życiu zawodowym i prywatnym chciałam osiągnąć równowagę i mieć poczucie misji. Chciałam pokazywać i uświadamiać, jak ważne są codzienne wybory dla zdrowia, ale też i środowiska, że kluczowe jest jakich produktów używamy do codziennej pielęgnacji ciała i włosów, czy nie ma w nich szkodliwych chemicznych składników, mówić o składach kosmetyków i ich wpływie na stan naszego zdrowia i świat wokół nas. Kładę nacisk na to, jak ważna jest świadomość, by oprócz warstwy koloru, zapachu, struktury tego co nakładamy na głowę ważniejsze się stało nasze zdrowie.  Sama staram się żyć według tych zasad.

Jestem przekonana, że robimy dobre rzeczy, działamy wg wartości, traktujemy dobrze ludzi i takich ludzi gromadzimy wokół siebie. Wierzę, że „only the sky is the limit” i że razem, w dobrej sprawie, możemy działać cuda. W ciągu ponad 4 lat istnienia firmy Organics Beauty Concept udało na się zgromadzić ogromną społeczność, która nam ufa, kibicuje i wierzy w to co robimy.

Co nas łączy-szkoła MBA, ambicje i odpowiedzialność, miłość do ekologii, misja edukacji innych. Czytamy składy kosmetyków, porównujemy, testujemy. Stworzyłyśmy  nowy koncept na polskim rynku, uważamy, że to co robimy ma sens i jest ważne i nie poddamy się dopóki ekologiczne produkty nie dotrą do salonów fryzjerskich, a klienci będą mogli świadomie wybierać zdrowsze, bezpieczniejsze dla nich rozwiązania.

Obecnie działamy we współpracy z najlepszymi ekspertami, wybierając najbardziej zielone produkty na całym świecie, produkowane w zgodzie z naturą i środowiskiem. Nasze produkty są wyróżniane i nagradzane zarówno na całym świecie, jak i w Polsce. Jesteśmy twórcami nowego nurtu „EKO Trychologii” w Polsce i „Akademii Organics Beauty”. Edukujemy, działamy z pasją i zaangażowaniem.

A przede wszystkim skupiamy wokół siebie wspaniałych ludzi, słuchamy ich potrzeb. Jesteśmy motorem do wspólnych spotkań, rozmów o ekologii, składnikach, szerzeniu świadomości, odpowiedzialności, wiedzy produktowej dla klientów. Mamy unikatową propozycję dla rynku fryzjerskiego i z tego jesteśmy dumne. Stworzyłyśmy firmę od podstaw i z sukcesem utrzymujemy się na tym wymagającym rynku i dopiero spojrzenie z perspektywy pozwala to docenić.

 

Facebook

Legenda

PROFESJONALNE KOSMETYKI DO WŁOSÓW – w zgodzie z naturą, skutecznie, zdrowo, bezpiecznie.
Wraz ze wzrostem świadomości na temat zdrowego stylu życia, czyli zdrowego odżywiania, aktywności fizycznej, dbania o środowisko naturalne, rośnie znaczenie świadomej konsumpcji. Coraz ważniejsze staje się to, jakich kosmetyków używamy na co dzień. profesjonalne, naturalne, kosmetyki to oferta dla osób, które cenią jakość, czyste i bezpieczne składy, szukają zdrowej i skutecznej odpowiedzi na problemy z włosami i skórą głowy. To także jedyna alternatywa dla produktów chemicznych. Na obecnym rynku kosmetycznym trudno jest uniknąć chemii w kosmetykach, dlatego też coraz częściej poszukujemy takich miejsc, gdzie oferowane są eko produkty, dokładnie czytamy etykiety i sprawdzamy, czy zawarte są w nich szkodliwe substancje.

Nasze produkty przeszły długą drogę selekcji i testów, aby spełnić najwyższe wymagania jakości i czystości składników. Wszyscy też zdajemy sobie sprawę, że codzienny kontakt z chemią w kosmetykach może osłabić naturalną barierę skóry i umożliwić zwiększenie wchłaniania substancji. Dlatego też my oferujemy profesjonalne produkty oparte o naturalne i certyfikowane składniki, zdrowe i bezpieczne, stworzone z troską o środowisko naturalne. To idealna odpowiedź na  potrzebę świadomego dbania o naturalne piękno przy pomocy organicznych kosmetyków w Zielonych Salonach.

ORGANICS BEAUTY CONCEPT S.C.

ul. Leonida Teligi 5/8 02-777 Warszawa