fbpx

Jak ułożyć włosy – stylizacja w domu

jak ułożyć włosy w domu

Gdybyśmy zapytali o domową stylizację włosów, pewnie usłyszelibyśmy, o braku czasu, braku umiejętności, czy także o tym, że trudno jest dobrze wystylizować włosy bez pomocy fryzjera. A może o tym, że nie jest łatwo znaleźć dobry kosmetyki? A gdybyśmy powiedzieli Wam, że tak nie musi być? Oto nasz poradnik jak ułożyć włosy w domu.

Pięć warunków dobrej stylizacji

Do dobrej stylizacji nie ma drogi na skróty, a my zawsze powtarzamy, że niezwykle ważna jest odpowiednia pielęgnacja.

Poniżej znajdziesz pięć warunków dobrej stylizacji i trzy produkty, które naszym zdaniem ułatwią Ci to zadanie!

1. Krok pierwszy – oczyszczenie włosów i skalpu

Zawsze powtarzamy, że pierwszym krokiem do uzyskania dobrej fryzury jest prawidłowe oczyszczanie włosów i skóry głowy. Ma to na celu pozbycie się zanieczyszczeń i resztek kosmetyków. To kluczowy rok ponieważ nieoczyszczona skóra może sprawiać problemy i powadzić do osłabienia włosów, czy problemów związanych z nadmiernym przetłuszczaniem i łupieżem. Oczyszczanie przy pomocy peelingu odblokowuje ujścia mieszków włosowych, dzięki czemu lepiej wchłaniają się substancje odżywcze zawarte w specjalistycznych preparatach do skóry głowy.

2. Krok drugi – poprawa kondycji włosów

Drugi krok to zadbanie o kondycję włosów. Jest on szczególnie ważny przy włosach dłuższych. Tu przydadzą się dobre nawyki pielęgnacyjne: nakładanie odżywki do spłukiwania przy każdym myciu, używanie masek naprawczych oraz regularne wizyty u fryzjera, by utrzymać kształt fryzury, czy podcinać końcówki.

3. Krok trzeci – odpowiednio dobrane kosmetyki

Kolejny ważny krok to używanie dobrych kosmetyków, dopasowanych do rodzaju włosów, zapewniających efekt, który chcemy osiągnąć. Dobrze jest skorzystać z porady stylisty, który oceni stan i potrzeby włosów i dobierze odpowiedni produkt. W tym przypadku koniecznie stawiajmy na jakość, nie na ilość. Sami wiemy, że szukanie tańszych zamienników, szczególnie przy włosach wymagających, cienkich, oklapniętych, czy puszących nie kończy się dobrze.

4. Krok czwarty – dobór szczotki do stylizacji włosów

Każdy profesjonalista powie, że podstawą stylizacji jest dobranie odpowiedniej szczotki. Możemy wybrać szczotkę płaską, do krótszych fryzur, bądź okrągłą. Mamy duży wybór rozmiarów, a często przydają się dwie – o mniejszej i większej średnicy na różne partie włosów. Dobra szczotka nie powinna wyrywać włosów i dać sobie z nimi radę kiedy plączą się podczas suszenia. Szczotki dobrej jakości zapobiegają również ich elektryzowaniu się.

5. Krok piąty – dobre kosmetyki do układania włosów

Zawsze podkreślamy zalety ekologicznych kosmetyków do stylizacji. Są to zazwyczaj produkty o wysokiej zawartości składników naturalnych, łagodne dla włosów, nieprzeciążające ich, a jednocześnie skutecznie utrwalające fryzurę. Na pewno powinny je wybierać osoby, które borykają się z problematycznymi włosami, czy skórą głowy. Formuła produktu jest tak dobrana, by jednocześnie skupiać się na stylizacji i pielęgnacji włosa. Odpowiednio dobrane pozwalają nie martwić się o utrwalenie fryzury, a jedynie o pomysł na to jak ułożyć włosy.

Tu pisaliśmy:

Jak ułożyć włosy – kosmetyki do stylizacji

Jeden z naszych ulubionych produktów do stylizacji polecany przez specjalistów to Superb Lifting Spray O’right z zawartością ponad 83% naturalnych składników. To produkt przeznaczony do każdego rodzaju włosów. Bardzo dobrze unosi włosy, usztywnia, a fryzura jest niezwykle trwała. Zwiększa elastyczność i gęstość włosów, dając im naturalną oraz długotrwałą objętość. To produkt w płynie, który rozpylamy na wilgotne włosy u ich nasady, a następnie modelujemy na okrągłej szczotce. Jest lekki, nie skleja i nie obciąża włosów. Ten jeden produkty wystarczy, by nadać włosom długotrwałą objętość. Dobrze wymodelowana fryzura nie potrzebuje wówczas nawet utrwalania lakierem.

Do ułożenia fryzury typu bob bardzo dobrze przydaje się Volumizing Hair Cream Goji Berry z zawartością ponad 88% naturalnych składników, polecany włosom cienkim i delikatnym. Ten krem nadaje włosom maksymalną objętość, sprawia, że stają się grubsze, pełniejsze i bardziej puszyste. Produkt nakładamy na wilgotne włosy, rozprowadzamy równomiernie, a następnie modelujemy na szczotce. Stosujemy go, gdy zależy nam na ty, by uzyskać efekt „pełnej” fryzury bez usztywniania.

Krótkie fryzury polubią pasty do układania: to lżejsza matowa – Free Mind Mud O’right bądź mocniejsza, bardziej elastyczna – Ultra Free Mud O’right z zawartością ponad 72% naturalnych składników. Używamy je do każdego rodzaju włosów, na końcowym etapie, po ich podsuszeniu. Niewielką ilość rozcieramy w dłoniach, by łatwiej nakładać ją na włosy. Pastę rozprowadzamy palcami, aplikując na pojedyncze pasma, to doda włosom dynamiki, a pojedyncze pasma staną się bardziej wyraziste. Te produkty nie obciążają włosów, nie sklejają, a co ważne, łatwo się spłukują, nie pozostawiając osadu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.