fbpx

Jak odżywić włosy na wiosnę? – regeneracja po zimie

jak odżywić włosy na wiosnę

Zastanawiasz się jak odżywić włosy na wiosnę? Jaką regenerację po zimie im zafundować? Właśnie teraz, gdy pojawiają się cieplejsze dni, a my zdejmujemy czapki z głów, okazuje się w jakim stanie są nasze włosy. To dobry czas, by bardziej zatroszczyć się o ich kondycję. Szczegóły poniżej!

Jak odżywić włosy wiosną?

Problemy z włosami na wiosnę mogą być różne i mieć rozmaite podłoże. Wiele zależy od tego jakiego rodzaju są twoje włosy. Dobór zabiegów na włosy i skórę głowy oraz kosmetyków będzie zależał głównie od tego.

Co zrobić z włosami przetłuszczającymi się po zimie?

Kiedy mamy problem z przetłuszczającymi się włosami, należy je myć tak często, jak tego potrzebują, nawet codziennie. W związku z tym polecamy dobrze dobrany naturalny szampon, który skutecznie oczyści, a nie wysuszy skóry głowy. Regularne mycie odtłuści skórę głowy, da jej „odetchnąć”, a oczyszczenie poprawi kondycję mieszków włosowych i co za tym idzie kondycję włosów. Dobrym składnikiem szamponów do przetłuszczających się włosów i skóry głowy jest cynk, który wpływa regulująco na produkcję sebum.

Oprócz szamponu ważne jest użycie peelingu, ale uwaga – powinien być to peeling enzymatyczny, który dodatkowo nie będzie działał pobudzająco na pracę gruczołów łojowych.

Przy przetłuszczających się włosach należy starannie wybierać i nakładać odżywki. Powinny być to produkty lekkie, do spłukiwania. Używamy ich zgodnie z przeznaczeniem, tak jak potrzebują włosy, jednak unikajmy wcierania w skórę, a raczej nakładajmy przynajmniej 5 cm od nasady włosów.

Polecane kosmetyki O’right:

Co gdy włosy wypadają po zimie?

Wypadanie włosów po zimie zauważa wiele z nas. Pielęgnację regenerującą wypadających włosów zaczynamy od lekkiego szamponu przeznaczonego do włosów osłabionych, cienkich, wypadających. Wybieramy naturalne składy, takie które mają działanie poprawiające ukrwienie skóry głowy, a przy tym odżywiają mieszki włosów.

Osłabionym po zimie włosom także przyda się regularne oczyszczanie przy użyciu peelingu, dobrze jeśli będzie to peeling enzymatyczny, który nie naruszy struktury włosa. Dzięki dobremu oczyszczeniu, składniki aktywne łatwiej dostaną się do mieszków włosowych i będą działać stymulująco na włosy. Przy okazji zabiegu peelingującego warto zrobić łagodny masaż skóry głowy, który także poprawi ukrwienie.

W problemach z włosami cienkimi, wypadającymi i osłabionymi świetnie sprawdzi się kofeina, która działa pobudzająco i stymuluje włosy do wzrostu. Ten rodzaj włosów potrzebuje dodatkowego „zastrzyku” energii, więc jak najbardziej sprawdzą się tu preparaty m.in. z kofeiną, czy żeń-szeniem do wcierania w skórę głowy.

Planując jak odżywić włosy na wiosnę, w przypadku pasm osłabionych i wypadających, wybierz lekkie odżywki. Nie zalecamy używania nadmiernej stylizacji, polecamy lotiony kondycjonujące włos i odbijające od nasady.

Polecane kosmetyki:

Jak odżywić włosy na wiosnę kiedy są przesuszone?

Do wiosennej regeneracji włosów przesuszonych wybieramy szampony nawilżające. Zawierają one składniki oczyszczające i jednocześnie kondycjonujące włosy. Bardzo dobrym składnikiem kosmetyków do włosów suchych jest bambus o silnych właściwościach nawilżających.

Do dobrego oczyszczenia zaleca się używanie peelingów, tutaj można użyciu peelingów mechanicznych, które dobrze złuszczą martwy naskórek.

Włosy przesuszone potrzebują bardzo dobrego odżywienia. Stosujemy odżywki nawilżające do spłukiwania. Nakładamy je na całej długości włosa, pozostawiając na 2-3 minuty. Warto również korzystać z produktów kondycjonujących bez spłukiwania, dobrze poszukać tych, które mają w swoim składzie keratynę, aloes, czy oliwę z oliwek.

Ten rodzaj włosów wymaga regularnej regeneracji, nie tylko wiosną, z reguły raz w tygodniu. Sięgamy po silniej działające preparaty odżywcze, także bogate w olejki i wyciągi roślinne, zostawiamy na włosach 20-30 min zanim spłuczemy. Dzięki temu włosy staną się bardziej lśniące i elastyczne. Dobrze do spłukiwania używać letniej, a nawet chłodnej wody, by podomykać łuski włosa i nadać im sprężystości. W pielęgnacji tego typu włosów przydadzą się preparaty nawilżające skórę głowy.

Polecane kosmetyki: Szampon nawilżający Bamboo O’right; odżywka bambusowa O’right; maska jogurtowa i peeling Hinoki O’right

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.