fbpx

Jak dbać o włosy farbowane i zachować kolor na dłużej?

jak dbać o włosy farbowane, pielęgnacja

Wychodząc z salonu fryzjerskiego z nowym kolorem, piękną stylizacją, czujesz się niesamowicie, prawda? Dobry efekt możesz też uzyskać dzięki domowej koloryzacji. Jak jednak sprawić, aby kolor długo się utrzymywał? Jak dbać o włosy farbowane, aby kolejne zabiegi ich nie osłabiały? O tym za chwilę. Zacznijmy jednak od podstawowych zasad kiedy warto farbować włosy u fryzjera.

Dobrze zrobiona koloryzacja

Pierwszy powód, dla którego koloryzację warto zostawić w rękach fryzjera, to odpowiednie dobranie koloru. Wprawny kolorysta oceni aktualny odcień włosów i pomoże ci wybrać nowy, aby idealnie pasował do twojego typu urody. Fryzjer zwykle miesza różne odcienie farb, aby uzyskać pożądany efekt. Dzięki temu zabiegowi, w zależności od potrzeby, może schłodzić bądź ocieplić kolor wyjściowy.

Drugi przypadek, kiedy farbę powinien nakładać fryzjer, to radykalna zmiana koloru. O ile świetny efekt możesz uzyskać odświeżając lub pogłębiając kolor w domowej koloryzacji, to rewolucję kolorystyczną zostaw ekspertowi.

Warto także udać się do specjalisty, kiedy mamy znaczną ilość siwych włosów. Farbując w domu, może się okazać, że farba nierówno pokryje włosy, pozostawiając plamy.

Intensywny kolor na dłużej

Aby dłużej cieszyć się pięknym kolorem, trzeba postawić na właściwą pielęgnację po farbowaniu. Przedłuży ona intensywność i trwałość koloru. W procesie koloryzacji rozchylane są łuski włosów, co niestety je osłabia. Nie musi to być jednak powód do zmartwień. Mamy sposoby, by utrzymać włosy w dobrej kondycji i piękny kolor na dłużej. Zobacz kilka wartościowych wskazówek, jak dbać o włosy farbowane.

Jak dbać o włosy farbowane? – instrukcja w trzech krokach

1. Używaj szamponu i odżywki do włosów farbowanych

Szampon i odżywka przeznaczona do farbowanych włosów to pielęgnacyjny „must have”. Aby zapewnić najlepsze korzyści, powinny być odpowiednio dobrane do potrzeb włosów. My polecamy wybierać szampony naturalne, delikatne, które nie zawierają siarczanów, chronią przed działaniem czynników zewnętrznych, w tym promieniowaniem UV. Wybieraj produkty nawilżające, chroniące kolor, przywracające połysk farbowanym włosom, które z czasem mogą blaknąć i stać się matowe. Odżywki stosujemy po każdym myciu, wmasowując w wilgotne włosy i pozostawiając na 1-2 min przed spłukaniem.

Z naszej oferty polecamy naturalny nawilżający szampon i odżywkę z róży purpurowej przeznaczone do pielęgnacji włosów farbowanych i zniszczonych. W specjalnej formule zawartość róży purpurowej, aloesu, wyciągu z wasabi i melanina przedłużają trwałość koloru włosów farbowanych, maksymalnie je nawilżając. Produkty te uzupełniają niedobory protein i wilgoci, chronią kolor i przedłużają jego trwałość.

2. Regularnie stosuj maski do włosów

Maska do włosów jest sprzymierzeńcem włosów farbowanych. Działanie kosmetyku jest zdecydowanie bardziej intensywne. Są one bogatsze w składniki aktywne, mają więcej składników odżywczych, lepiej wnikają w głąb włosa i regenerują jego łodygę. Dobrze pielęgnując włosy, możemy uniknąć ich zmatowienia oraz odbudować uszkodzenia powstałe po użyciu farby.

Dobra, głęboko odżywiająca maska ​​zapewnia intensywne nawilżenie i pomaga przywrócić włosom gładkość, połysk i zdrowie. Zalecamy pielęgnację włosów taką maską do włosów co najmniej raz w tygodniu, co kilka myć, aby nie obciążać włosów.

3. Codzienna rutyna pielęgnacyjna

  • Zalecamy mycie włosów w odstępach co 2-3 dni, ponieważ zbyt częste mycie może usunąć warstwę ochronną z włosów, a także pozbawić je koloru. Jeśli włosy szybko się przetłuszczają, wypróbuj nieobciążający naturalny suchy szampon.
  • Jeśli zmagasz się z rozdwajającymi się końcówkami, kluczowe znaczenie ma regularne przycinanie. Zalecamy podcinanie włosów co sześć do ośmiu tygodni, aby zapewnić zdrowe włosy.
  • Chroń przed promieniowaniem UV, ponieważ bezpośrednia ekspozycja na słońce i promienie UV mogą nie tylko szkodzić włosom, ale także powodować blaknięcie koloru. W okresie letnim zalecamy noszenie nakrycia głowy na słońcu lub stosowanie produktów o właściwościach chroniących przed promieniowaniem UV.
  • Unikaj wysokich temperatur. Włosy farbowane, są już dość delikatne, więc regularna stylizacja termiczna może dodatkowo je osłabić. Zwłaszcza w lecie, postaraj się ograniczyć stylizację termiczną do jednego lub dwóch razy w tygodniu.
  • Unikaj chloru, który jest silnym środkiem chemicznym. Może on wysuszać włosy, powodować, że staną się matowe i bez życia. W przypadku blondynek jest to szczególnie ważne, ponieważ chlorowana woda może spowodować pojawienie się zielonych tonów w kolorze.
  • Płucz włosy chłodną wodą. Gorąca woda otwiera łuski włosa, a chłodna woda zamyka je i nadaje włosom dodatkowy połysk.
  • Używaj olejków nawilżających i chroniących włosy, szczególnie, by zabezpieczyć końcówki. My polecamy olejek z róży purpurowej do włosów farbowanych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.