fbpx

Fryzura na Sylwestra – jak się uczesać?

fryzura na sylwestra

Przed nami ta najpiękniejsza sylwestrowa noc i powitanie Nowego Roku. I choć nadchodzący Sylwester nie będzie obchodzony hucznie, to jednak zawsze możemy go spędzić w szampańskim nastroju i w zachwycającej fryzurze. Kameralne przyjęcie też jest warte pięknej oprawy! Sylwestrowa fryzura ma z jednej strony dobrze wyglądać, z drugiej zaś przetrwać wiele godzin, dając jednocześnie poczucie swobody. Ma być piękna!

Jak przygotować włosy do stylizacji?

Często piszemy Wam, że podstawą każdej dobrej fryzury jest perfekcyjne strzyżenie i dobrze wypielęgnowane włosy. Jeśli jest jeszcze chwila czasu, warto umówić się do fryzjera na podcięcie końcówek, czy zabieg odżywczy na włosy. Pasma włosów powinny być zdrowe, lśniące i gładkie, wtedy fryzura będzie nieskazitelna.
Jeśli nie ma czasu na wizytę w salonie, maskę regeneracyjną można wykonać także w domu. Należy przy tym pamiętać, by nie wykonywać takiego zabiegu w dniu imprezy. Styliści fryzur doradzają także, by nie myć włosów w dniu imprezy, a raczej dzień wcześniej. Z reguły fryzura jest mniej trwała na włosach świeżo umytych, trudniej jest je upiąć ponieważ są bardziej sypkie i miękkie.

Jaka fryzura na Sylwestra?

Zastanawiacie się, na jaką fryzurę sylwestrową się zdecydować? Sprawdziliśmy tegoroczne trendy i zebraliśmy wskazówki i podpowiedzi dla posiadaczek włosów długich i półdługich. Na pewno uda się wybrać tę idealną.

Przede wszystkim stawiamy na naturalność. Sylwestrowa fryzura powinna być lekka, królują upięcia z włosów lekko falowanych oraz upięcia asymetryczne.

  1. Włosy falowane – fryzura idealna dla posiadaczek długich włosów – włosy trzeba nawinąć na wałki na min. 3 godziny, a po wysuszeniu zdjąć, rozczesać lekko palcami, ugnieść i utrwalić lakierem.
  2. Fryzura asymetryczna – włosy są przerzucone na jedną stronę. Mogę się lekko falować. Wykończeniem tej fryzury może być ozdobna spinka.
  3. Włosy z przedziałkiem na środku – to dobra fryzura dla prostych włosów. Po starannym uczesaniu trzeba je wykończyć olejkiem.
  4. Modny wygląd burzy loków uzyskamy przy użyciu lokówki lub nawijając włosy na małe wałki. Przed nawinięciem dobrze jest użyć spray’u usztywniającego, który wzmocni skręt włosa.
  5. Luźny dobierany warkocz pięknie się prezentuje i mocno się trzyma w obecnych trenach. Przed zapleceniem można włosy wcześniej nakręcić na wałki.
  6. Wygodnym i łatwym upięciem jest wysoki kucyk. Ważne, by mocno spiąć włosy i wygładzić kosmyki przy głowie, najlepiej użyć nabłyszczającej pasty. Takie upięcie na pewno wytrzyma całą noc!
  7. Fryzury z włosów rozpuszczonych, jak też związanych w koński ogon, pięknie ozdobi opaska. W noc sylwestrową modne są te błyszczące, ozdobne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.