06 / 30 / 2018

Czy wiesz, ile tworzyw sztucznych zaśmieca ziemię?

tworzyw sztucznych

autor: Justyna Augustyniak

Na co dzień nie zdajemy sobie sprawy, ile tworzyw sztucznych zaśmieca ziemię. Według informacji SME Green Information website, światowa produkcja tworzyw sztucznych do 2050 roku szacowana jest na ok. 33 miliardy ton, a tworzywa sztuczne stanowią 80% „ściółki” w oceanach i na wybrzeżach. Pomimo tego, jak poważny jest ten problem, nie możemy żyć bez tworzyw sztucznych. Są stosowane w przemyśle ze względu na ich wytrzymałość i trwałość. Ułatwiają życie, ale mają niekorzystny wpływ na środowisko. Powinniśmy pomyśleć o tym, jak odpowiedzialnie stosować plastik, by zrównoważyć jego wady i zalety. Na pewno każdy słyszał o tworzywach odnawialnych. Teczki, foldery, pojemniki na produkty do pielęgnacji ciała, pojemniki na detergenty, których używamy w domu, a nawet plastikowe torby na zakupy  – to są właśnie przykłady zastosowania odnawialnych tworzyw sztucznych, które towarzyszą nam w codziennym życiu. Zmniejsza to ilość odpadów, ale nie zapobiega powstawaniu nowych tworzyw sztucznych.

Podczas gdy mądrzy tego świata „główkują”, w jaki sposób zmniejszyć produkcję plastiku, tworzywo w 100% odnawialne już jest dostępne. Takie tworzywa to przerobione odpady z tworzyw sztucznych pochodzące z recyklingu. Bazując na koncepcji „Cradle to Cradle” (od kołyski do kołyski) nie zapominamy o naszej odpowiedzialności wobec środowiska. Zużyty produkt nie staje się odpadem, ale jest ponownie wykorzystywany. Ekologiczny zrównoważony rozwój to najnowszy trend odzwierciedlający szacunek do naszej planety.

Z koncepcją “Naturalny, Czysty, Eco-friendly” marka O’right tworzy naturalne produkty, które są zdrowe dla ludzi i dla naszej planety. O’right stworzył 250ml butelkę szamponu “Tree in the Bottle” z naturalnego, w 100% biodegradowalnego tworzywa PLA z nasionkiem drzewka, aby po zużyciu produktu “zazielenić” ziemię. O’right także wprowadził butelki szamponów stworzone w 100% z plastiku konsumenckiego z recyclingu.

Wszystkie te działania są prowadzone po to, by tworzyć lepsze środowisko dla przyszłych pokoleń. Odnawialny materiał to tworzywo pozyskiwane z produktów pochodzących z naszych gospodarstw domowych, takich jak butelki po mleku, jogurcie, szamponie, płynach do mycia, pojemniki po żywności. Opakowania są myte, suszone, sterylizowane przed dalszą produkcją, by zapewnić bezpieczeństwo konsumentom. W 100% odnawialny materiał otrzymał certyfikat TÜV Rheinland Recycled Material Verified potwierdzający bezpieczeństwo i integralność butelek. Inne otrzymane certyfikaty potwierdzają, że butelki nie zawierają takich pierwiastków, jak rtęć, brom, kadm, ołów, chrom oraz plastyfikatorów.

Circular economy (Gospodarka obiegu zamkniętego) to nasza przyszłość, a zarazem konieczność. Takie podejście zakłada minimalizację wpływu na środowisko tworzonych produktów, w taki sposób, aby umożliwić ich powtórne wykorzystanie. Wszystkie materiały i produkty są przetwarzane tak długo, jak to tylko możliwe, aby eliminować odpady. Odnawialne materiały to kilkukrotne zmniejszenie emisji dwutlenku węgla do atmosfery.

Wpis powstał na podstawie materiałów ze strony www.oright.com.tw

Tagi: , , , ,

Facebook

Legenda

PROFESJONALNE KOSMETYKI DO WŁOSÓW – w zgodzie z naturą, skutecznie, zdrowo, bezpiecznie.
Wraz ze wzrostem świadomości na temat zdrowego stylu życia, czyli zdrowego odżywiania, aktywności fizycznej, dbania o środowisko naturalne, rośnie znaczenie świadomej konsumpcji. Coraz ważniejsze staje się to, jakich kosmetyków używamy na co dzień. profesjonalne, naturalne, kosmetyki to oferta dla osób, które cenią jakość, czyste i bezpieczne składy, szukają zdrowej i skutecznej odpowiedzi na problemy z włosami i skórą głowy. To także jedyna alternatywa dla produktów chemicznych. Na obecnym rynku kosmetycznym trudno jest uniknąć chemii w kosmetykach, dlatego też coraz częściej poszukujemy takich miejsc, gdzie oferowane są eko produkty, dokładnie czytamy etykiety i sprawdzamy, czy zawarte są w nich szkodliwe substancje.

Nasze produkty przeszły długą drogę selekcji i testów, aby spełnić najwyższe wymagania jakości i czystości składników. Wszyscy też zdajemy sobie sprawę, że codzienny kontakt z chemią w kosmetykach może osłabić naturalną barierę skóry i umożliwić zwiększenie wchłaniania substancji. Dlatego też my oferujemy profesjonalne produkty oparte o naturalne i certyfikowane składniki, zdrowe i bezpieczne, stworzone z troską o środowisko naturalne. To idealna odpowiedź na  potrzebę świadomego dbania o naturalne piękno przy pomocy organicznych kosmetyków w Zielonych Salonach.

ORGANICS BEAUTY CONCEPT S.C.

ul. Leonida Teligi 5/8 02-777 Warszawa