fbpx

Co to jest badanie trychologiczne? Co daje?

badanie trychologiczne w salonie fryzjerskim

Kim jest trycholog?

Trycholog to specjalista, który zajmuje się problemami z włosami i skórą głowy. W krajach anglosaskich w każdym profesjonalnym salonie fryzjerskim zatrudniony jest specjalista trycholog, który potrafi wykonać badanie trychologiczne. Dzięki jego pracy klienci salonu otrzymują profesjonalną usługę. Skierowana jest ona na włosy, ale przede wszystkim na skórę głowy.

Co to jest badanie trychologiczne?

Badanie trychologiczne to szczegółowe sprawdzenie stanu skóry głowy, mieszków włosowych i stanu włosów, w tym faz ich wzrostu. Wykonywane jest przy pomocy mikrokamery.

Co daje badanie trychologiczne?

Włosy są tworem martwym i wiadomym jest, że zniszczonego i uszkodzonego włosa nie da się “naprawić”. Jeśli jednak zadbamy o kondycję nowo odrastającego włosa, nauczymy się prawidłowej pielęgnacji, wtedy będziemy mogli cieszyć się pięknymi, zdrowymi włosami. Specjalista trycholog po weryfikacji przy pomocy mikrokamery może dobrać odpowiednie kosmetyki pielęgnacyjne do skóry głowy i włosów.

W obrazie mikrokamery jest mozliwe rozpoznanie konkretnego schorzenia. Dzięki temu można “pokierować” kuracją  salonową i domową, a jeśli problem jest poważniejszy zasugerować wizytę u specjalisty. Można również zastosować celowaną trichoterapię dobraną do problemu skóry głowy. Dobry specjalista doradzi też w przypadku właściwego odżywiania przy danym schorzeniu czy też suplementacji.

Gdzie zrobić badanie trychologiczne?

Obserwujemy, że rynek usług trychologicznych w Polsce intensywnie się rozwija. Mamy nadzieje, że w niedalekiej przyszłości w większości salonów fryzjerskich będzie pracowała osoba wyszkolona w dziedzinie trychologii. Ważne jest, by trafić do takiego salonu, gdyż  to właśnie fryzjer jest osobą “pierwszego kontaktu” ze skórą głowy klienta. To właśnie fryzjer jest w stanie zauważyć, że na skórze głowy rozwija się stan chorobowy – łuszczyca, łupież tłusty, łojotokowy, suchy, kosmetyczny oraz wiele innych schorzeń. 

Nasza wskazówka: warto szukać prestiżowych miejsc, gdzie będziemy czuć, że jesteśmy w rękach profesjonalisty. Trycholog nie tylko zadba o martwą strukturę włosa, ale też pomoże znaleźć rozwiązanie na uciążliwy problem ze skórą głowy i nadmierną utratą włosów.

Zobacz też: Oczyszczanie skóry głowy – czy warto?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.