01 / 14 / 2019

Znamy laureatów programu Zielony Salon

autor: Justyna Augustyniak

14 stycznia 2019 roku w Warszawie odbył się finał programu Zielony Salon. Jesteśmy dumni, że światowy trend zrównoważonego rozwoju i ekologii w salonach fryzjerskich dotarł do Polski. Spotkanie zostało zorganizowane w systemie zielonego eventu, podczas którego wręczono certyfikaty salonom fryzjerskim, odpowiedzialnym ekologicznie.

Wśród laureatów programu Zielony Salon znalazły się:

Cagiel Hair Beauty,

Pearl Beauty Clinic & SPA,

JAGA HUPAŁO _born to create,

Klinika Pięknych Włosów Marlena Leśniak,

Miraflores Studio,

Studio Fryzur Hollywood

Zielony Warkocz Ekologiczne Studio Fryzjerskie,

 

Wyróżnione w programie salony to wyjątkowe miejsca, w których mamy pewność, że dbając o siebie, dbamy o Matkę Ziemię. Certyfikat „Zielony Salon” jest gwarancją wdrażania zielonych rozwiązań w salonach, stosowania produktów organicznych, oszczędnie i proekologicznie zapakowanych, wyjątkowej harmonii i naturalnego piękna.

Tradycyjne fryzjerstwo wywiera duży impakt na środowisko, głównie przez produkcję odpadów (w tym trudnych do recyklingu i utylizacji odpadów chemicznych), generowanie zużycia znacznych zasobów prądu i wody. Z tego powodu tak istotna i ważna jest odpowiedzialność społeczno-ekologiczna salonów fryzjerskich. Wyrażana jest ona zarówno w tych prostych rozwiązaniach, jak serwowanie klientom naparów ziołowych w filiżankach, w miejsce wody z plastikowych butelek, przez zapewnienie kontaktu z naturą, dzięki bujnym werandom, ogrodom, aż po zaawansowane rozwiązania technologiczne i designerskie: ekologiczne meble, urządzenia oszczędzające prąd i wodę. To wszystko sprawia, że inwestując w porządek na naszej głowie, jesteśmy również w porządku z Matką Ziemią, czyli pozostajemy w harmonii i równowadze. Stajemy się prawdziwie piękni, bo wówczas bije ono z naszego wnętrza.

Program Zielony Salon realizowany jest przez Fundacje alter eko i Organics Beauty. Partnerami merytorycznymi projektu są: Interseroh i Fundacja Recal. Celem programu Zielony Salon jest redukcja generowanych odpadów, nadmiernego zużycia prądu i wody oraz kreowanie zielonej marki salonów fryzjerskich. Zielony Salon to pierwsza inicjatywa, rozwiązująca w sposób kompleksowy problemy ekologiczne, oferując program doradztwa i wdrażając konkretne rozwiązania, których skutkiem jest zrównoważony, przyjazny środowisku i odpowiedziany społecznie rozwój salonów.

Legenda

PROFESJONALNE KOSMETYKI DO WŁOSÓW – w zgodzie z naturą, skutecznie, zdrowo, bezpiecznie.
Wraz ze wzrostem świadomości na temat zdrowego stylu życia, czyli zdrowego odżywiania, aktywności fizycznej, dbania o środowisko naturalne, rośnie znaczenie świadomej konsumpcji. Coraz ważniejsze staje się to, jakich kosmetyków używamy na co dzień. profesjonalne, naturalne, kosmetyki to oferta dla osób, które cenią jakość, czyste i bezpieczne składy, szukają zdrowej i skutecznej odpowiedzi na problemy z włosami i skórą głowy. To także jedyna alternatywa dla produktów chemicznych. Na obecnym rynku kosmetycznym trudno jest uniknąć chemii w kosmetykach, dlatego też coraz częściej poszukujemy takich miejsc, gdzie oferowane są eko produkty, dokładnie czytamy etykiety i sprawdzamy, czy zawarte są w nich szkodliwe substancje.

Nasze produkty przeszły długą drogę selekcji i testów, aby spełnić najwyższe wymagania jakości i czystości składników. Wszyscy też zdajemy sobie sprawę, że codzienny kontakt z chemią w kosmetykach może osłabić naturalną barierę skóry i umożliwić zwiększenie wchłaniania substancji. Dlatego też my oferujemy profesjonalne produkty oparte o naturalne i certyfikowane składniki, zdrowe i bezpieczne, stworzone z troską o środowisko naturalne. To idealna odpowiedź na  potrzebę świadomego dbania o naturalne piękno przy pomocy organicznych kosmetyków w Zielonych Salonach.

ORGANICS BEAUTY CONCEPT S.C.

ul. Leonida Teligi 5/8 02-777 Warszawa