08 / 25 / 2018

20 września rusza ekoprogram Zielony Salon!

autor: Justyna Augustyniak

Mamy ogromną satysfakcję, ponieważ już 20 września pod egidą Fundacji alter eko rozpoczynamy realizacją ekoprogramu Zielony Salon. Program ten jest dedykowany salonom fryzjerskim i ma na celu zarówno poszerzać świadomość w zakresie recyclingu odpadów jak i edukować w obszarze wpływu naszych działań na środowisko naturalne.

Fundacja  alter eko od 10 lat edukuje i zwraca uwagę na potrzebę wdrażania zasad rozwoju, przyjaznych dla naszej planety.  Ziemia jest naturalnie piękna i tylko harmonijny rozwój pozwala zachować jej niepowtarzalny urok. To łączy ją z salonami fryzjerskimi, które również utożsamiane są z pięknem, harmonią i troską o estetykę.

Jest to pierwsza taka inicjatywa Fundacji, która w sposób systemowy rozwiązuje problemy ekologiczne. Oferuje program doradztwa oraz wdrożenia konkretnych rozwiązań, których skutkiem jest zrównoważony, zielony rozwój salonów. Ze strony Fundacji program  obejmuje też audyt, doradztwo, program zbiórek odpadów aluminiowych w salonach, webinaria edukacyjne nt. możliwości wdrażania rozwiązań proekologicznych w salonach, materiały edukacyjne. Zakończy się konferencją i ekocertyfikacją.

Partnerami programu są firmy Interseroh, Recal.

Legenda

PROFESJONALNE KOSMETYKI DO WŁOSÓW – w zgodzie z naturą, skutecznie, zdrowo, bezpiecznie.
Wraz ze wzrostem świadomości na temat zdrowego stylu życia, czyli zdrowego odżywiania, aktywności fizycznej, dbania o środowisko naturalne, rośnie znaczenie świadomej konsumpcji. Coraz ważniejsze staje się to, jakich kosmetyków używamy na co dzień. profesjonalne, naturalne, kosmetyki to oferta dla osób, które cenią jakość, czyste i bezpieczne składy, szukają zdrowej i skutecznej odpowiedzi na problemy z włosami i skórą głowy. To także jedyna alternatywa dla produktów chemicznych. Na obecnym rynku kosmetycznym trudno jest uniknąć chemii w kosmetykach, dlatego też coraz częściej poszukujemy takich miejsc, gdzie oferowane są eko produkty, dokładnie czytamy etykiety i sprawdzamy, czy zawarte są w nich szkodliwe substancje.

Nasze produkty przeszły długą drogę selekcji i testów, aby spełnić najwyższe wymagania jakości i czystości składników. Wszyscy też zdajemy sobie sprawę, że codzienny kontakt z chemią w kosmetykach może osłabić naturalną barierę skóry i umożliwić zwiększenie wchłaniania substancji. Dlatego też my oferujemy profesjonalne produkty oparte o naturalne i certyfikowane składniki, zdrowe i bezpieczne, stworzone z troską o środowisko naturalne. To idealna odpowiedź na  potrzebę świadomego dbania o naturalne piękno przy pomocy organicznych kosmetyków w Zielonych Salonach.

ORGANICS BEAUTY CONCEPT S.C.

ul. Leonida Teligi 5/8 02-777 Warszawa