REGULAMIN

Rozdział I Informacje ogólne

 1. Sklep internetowy (Sklep) prowadzi sprzedaż za pośrednictwem sieci Internet i jest umieszczony pod adresem http://www.organicsbeauty.pl, Sklep obsługiwany jest przez firmę OrganicsBeautyConcept, ul. Teligi 5/8, 02-777 Warszawa, NIP 521-366-8664, e.mail info@organicsbeauty.pl
 2. Wszystkie produkty oferowane w sklepie są z ważną datą przydatności, wolne od wad fizycznych oraz zostały legalnie wprowadzone na rynek polski.
 3. Warunkiem technicznym wymaganym do korzystania z usług jest dostęp przez Kupującego do komputera, przeglądarki internetowej oraz dostęp do Internetu.
 4. Do zakupów w Sklepie są upoważnione wyłącznie osoby pełnoletnie uprzednim prawidłowym zarejestrowaniu się i/lub zalogowaniu.
 5. Zapoznanie się z pełną ofertą produktową Sklepu nie wymaga rejestracji ani logowania.

Rozdział II Zamówienia

 1. Zamówienia są realizowane na terenie Polski.
 2. Czas realizacji zamówienia podany jest na naszej stronie, w przypadku, gdy byłby dłuższy, kontaktujemy się z Kupującym, aby potwierdzić realizację zamówienia oraz uzgodnić propozycję terminu.
 3. Zamówienia można składać przez 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę, wysyłka jest realizowana od poniedziałku do piątku, w dni robocze przez partnera logistycznego firmę Omnipack Sp. zo.o.
 4. Realizacja rozpoczyna się w następny dzień roboczy po dniu złożenia zamówienia – w przypadku płatności za pobraniem lub zapłacenia, kiedy środki znajdą się na koncie Sklepu – w przypadku płatności przelewem.
 5. Ceny podane na naszej stronie są cenami brutto (zawierają podatek VAT) i wyrażone są w złotych polskich. Wiążąca dla stron transakcji jest cena widniejąca przy produkcie w momencie złożenia zamówienia przez Kupującego. Na wszystkie towary sprzedawane w naszym Sklepie wystawiamy faktury VAT.
 6. Sklep zastrzega sobie prawo odmowy lub anulowania realizacji zamówienia, jeżeli Kupujący wcześniej nie uregulował należności w terminie, nie odebrał zamówionego towaru lub w przypadku uzasadnionych wątpliwości co do autentyczności zamówienia.

Rozdział III Dostawa

 1. Zamówiony towar dostarczamy za pomocą firm kurierskiej. Kupujący jest obciążany kosztami dostawy na aktualnie obowiązujących warunkach, chyba że zamówienie będzie powyżej minimum  wskazanego przy zakupach.
 2. Przesyłki są dostarczane zazwyczaj w ciągu 2-5 dni. Firma kurierska dostarcza przesyłki w ciągu 1-2 dni roboczych po wysyłce z magazynu.
 3. Sklep nie ponosi odpowiedzialności za nieterminowe dostarczenie przesyłki przez firmę kurierską.
 4. Firma kurierska dostarcza towar pod adres podany przez Kupującego przy składaniu zamówienia. Zmiana adresu dostawy nie jest możliwa po przejęciu przesyłki przez firmę kurierską.
 5. W przypadku nieuzasadnionej odmowy przyjęcia towaru, Sklep zastrzega sobie prawo obciążania Kupującego kosztami transportu.

Rozdział IV Płatność

 1. Możliwe są następujące formy płatności:
  a) za pobraniem – zapłata przy odbiorze towaru gotówką kurierowi
  b) przelewem – za pośrednictwem systemu Przelewy24.
 2. Dodatkowe koszty związane z poszczególnymi formami płatności podane są na stronie internetowej.
 3. Dane dotyczące numeru karty płatniczej i rachunku bankowego nie są znane Sprzedającemu.

Rozdział V Reklamacje i zwroty

 1. W przypadku niezgodności towaru z umową reklamowany towar wraz z protokołem niezgodności, a także ewentualne oczekiwania dotyczące sposobu realizacji naszych zobowiązań, należy odesłać na adres OrganicsBeautyConcept wskazany na stronie internetowej.
 2. W przypadku uszkodzeń mechanicznych podczas transportu, należy zgłosić ten fakt kurierowi i sporządzić stosowny protokół.
 3. Ustosunkowujemy się do żądań Kupującego  w terminie 7 dni roboczych od momentu zgłoszenia niezgodności towaru. Jeżeli sprawa będzie wymagała opinii uprawnionego rzeczoznawcy lub ekspertyzy firmy zewnętrznej, termin ten może zostać wydłużony do 14 dni. Jeżeli w ciągu 14 dni Sklep nie ustosunkuje się do żądań Kupującego, żądanie zostanie uznane za uzasadnione.
 4. W każdym z powyższych przypadków, gdy realizacja żądań Kupującego wiąże się z dostawą nowego towaru, wszystkie koszty dostawy ponosi Sklep.
 5. Jeżeli reklamacja zostanie uznana za zasadną, towar zostanie wymieniony na pełnowartościowy, chyba, że będzie to niemożliwe z powodu wyczerpania się zapasów. W takim przypadku Sklep zwraca Kupującemu równowartość ceny produktu.
 6. Kupujący  ma prawo do odstąpienia od umowy bez podania przyczyn w ciągu 10 dni liczonych od daty dostarczenia towaru. Zgodnie z Rozdziałem 2, Art.7 punktem pierwszym ustawy z dnia z dnia 2 marca 2000 r. o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny (Dz. U. z dnia 31 marca 2000 r.).
 7. Koszt zwrotu towaru obciąża Kupującego. Pieniądze zostaną zwrócone przelewem bankowym na wskazane konto lub przekazem pocztowym, w tym celu należy przesłać oświadczenie o rezygnacji z zakupów.
 8. Przesyłka zwrotna powinna być odpowiednio zabezpieczona, w przypadku powstania uszkodzeń zwrot nie zostanie rozpatrzony.

Rozdział VI Postanowienia końcowe

 1. Informacje znajdujące się na stronie internetowej Sklepu nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego. Kupujący składając zamówienie za pomocą mechanizmów dostępnych na internetowej stronie Sklepu, składa ofertę kupna określonego towaru na warunkach podanych w opisie produktu. Moment zawarcia umowy kupna-sprzedaży następuje podczas pisemnego potwierdzenia odbioru towaru przez Kupującego na liście przewozowym przesyłki.
 2. Regulamin określa zasady zakupów w Sklepie. Złożenie zamówienia jest równoznaczne ze zgodą na wszystkie postanowienia i informacje zawarte w Regulaminie.
 3. Sklep zastrzega sobie prawo do dokonywania zmian w treści niniejszego Regulaminu, zmiana Regulaminu wchodzi w życie z dniem ogłoszenia na stronie internetowej Sklepu. Zamówienia złożone przed tą datą są realizowane na podstawie zapisów, które obowiązywały w dniu złożenia zamówienia.
 4. Dokonując rejestracji lub składając zamówienie w Sklepie, Kupujący wyraża zgodę na przetwarzanie danych osobowych dla celów realizacji zamówień i umowy sprzedaży (wyrażenie zgody odbywa się poprzez zaznaczenie odpowiedniego pola w trakcie rejestracji lub w trakcie składania zamówienia). Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak brak zgody na ich przetwarzanie uniemożliwia zrealizowanie zamówienia lub umowy przez Sklep. Klient ponosi odpowiedzialność za podanie nieprawdziwych danych osobowych.
 5. OrganicsBeautyConcept przetwarza dane osobowe Kupujących niezbędne do prawidłowej realizacji zamówień i umów, zgodnie z ustawą z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną. Dane osobowe Klientów są przetwarzane z zachowaniem zasad bezpieczeństwa wymaganych ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych. Firma przekazuje dane osobowe Klientów wyłącznie tym przedsiębiorcom, którzy realizują na zlecenie zamówienia złożone przez Kupujących, tj. w szczególności Przelewy24 oraz Omnipack Sp. z o.o. Duchnice, ul. Ożarowska 40/42. Przetwarzanie danych osobowych przez te podmioty odbywa się wyłącznie w celu realizacji złożonych zamówień.
 6. OrganicsBeautyConcept przetwarza dane osobowe Kupującego w celach marketingowych – w tym w celu wysyłany jest Kupującemu newsletter oraz inne informacje handlowe – jedynie za jego (wyrażenie zgody odbywa się poprzez zaznaczenie odpowiedniego pola w trakcie rejestracji lub składania zamówienia).
 7. Kupujący ma prawo do wglądu do własnych danych osobowych oraz ich poprawek, a także usunięcia z bazy danych. W tym celu należy wysłać wiadomość z określoną dyspozycją na adres e-mail info@organicsbeauty.pl

 

 

Legenda

PROFESJONALNE KOSMETYKI DO WŁOSÓW – w zgodzie z naturą, skutecznie, zdrowo, bezpiecznie.
Wraz ze wzrostem świadomości na temat zdrowego stylu życia, czyli zdrowego odżywiania, aktywności fizycznej, dbania o środowisko naturalne, rośnie znaczenie świadomej konsumpcji. Coraz ważniejsze staje się to, jakich kosmetyków używamy na co dzień. profesjonalne, naturalne, kosmetyki to oferta dla osób, które cenią jakość, czyste i bezpieczne składy, szukają zdrowej i skutecznej odpowiedzi na problemy z włosami i skórą głowy. To także jedyna alternatywa dla produktów chemicznych. Na obecnym rynku kosmetycznym trudno jest uniknąć chemii w kosmetykach, dlatego też coraz częściej poszukujemy takich miejsc, gdzie oferowane są eko produkty, dokładnie czytamy etykiety i sprawdzamy, czy zawarte są w nich szkodliwe substancje.

Nasze produkty przeszły długą drogę selekcji i testów, aby spełnić najwyższe wymagania jakości i czystości składników. Wszyscy też zdajemy sobie sprawę, że codzienny kontakt z chemią w kosmetykach może osłabić naturalną barierę skóry i umożliwić zwiększenie wchłaniania substancji. Dlatego też my oferujemy profesjonalne produkty oparte o naturalne i certyfikowane składniki, zdrowe i bezpieczne, stworzone z troską o środowisko naturalne. To idealna odpowiedź na  potrzebę świadomego dbania o naturalne piękno przy pomocy organicznych kosmetyków w Zielonych Salonach.

ORGANICS BEAUTY CONCEPT S.C.

ul. Leonida Teligi 5/8 02-777 Warszawa